بازدید هیات اعزامی ستاد مبارزه با قاچاق کشور از بنادر شهید رجایی و باهنر؛

خورشیدی: مقابله با قاچاق سوخت به عزم ملی تبدیل شده است

اقتصاد پنهان- رییس گروه نظارت بر حمل و نقل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری و هیات همراه از بخش‌های مختلف بنادر شهید رجایی و شهید باهنر بازدید کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از فارس، این هیات به سرپرستی قاسم خورشیدی مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و نظارت بر حمل و نقل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در روزهای پایانی سال 93 به استان هرمزگان سفر کرد.
بازدید از مراحل مختلف تخلیه و بارگیری کالا در اسکله‌ها و پایانه‌های بار، انبارهای بندری و گمرکی و بازدید از امکانات و تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کنترلی و نظارتی تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جمله برنامه‌های این سفر یک روزه به پایتخت حمل و نقل ایران بود.
مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و نظارت بر حمل و نقل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در ادامه برنامه‌های خود با حضور در نشست مشترک خود با مسوولان بندر و گمرک که در سالن اجتماعات بندر شهید رجایی برگزار شد، اظهار داشت: پس از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور شخصا به مصوبات مربوط به این ستاد ورود کرده است که نشانگر نگاه ویژه دولت به مباحث مبارزه با قاچاق می‌باشد.
خورشیدی با بیان اینکه به منظور نظارت بیشتر بر ورود و خروج کالا در مبادی رسمی، باید یک نظام سیستمی بر روند صادرات و واردات حاکم شود تا از کم اظهاری و خلاف اظهاری جلوگیری شود، تأکید کرد: بدون استفاده از تکنولوژی روز نمی‌توان بر روند ورود و خروج کالا نظارت دقیقی کرد.
مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی و نظارت بر حمل و نقل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در پایان از اقدامات صورت گرفته در بندر شهید رجایی برای پیشگیری از قاچاق ابراز قدردانی کرد.