رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

کاهش قابل توجه قاچاق سوخت در پی همکاری ستاد و ناجا در هرمزگان

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت : با اقدامات موثر ستاد و نیروی انتظامی و ایجاد قرارگاه تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در استان هرمزکان حجم قاچاق فرآورده های نفتی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ کاهش قابل توجهی داشته است .

به گزارش اقتصاد پنهان، مهندس «حبیب الله حقیقی» در یکصدو سومین نشست دستگاه های عضو ستاد  افزود:  ستاد از توان تمامی دستگاه های عضو برای مبارزه همه جانبه با معضل قاچاق استفاده می کند.
رییس ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز مبارزه هدفمند با قاچاق سوخت را از موارد مورد تاکید ستاد عنوان کرد و گفت : در موضوع قاچاق سوخت اقدام های موثری توسط نیروی انتظامی انجام شده که از جمله این اقدامات می توان به  کشف بیش از 2 میلیون لیتر سوخت در استان هرمزگان اشاره کرد.
وی همچنین به اقدامات حفاظتی،شناسایی و برخورد قاطع با قاچاق این فرآورده حیاتی در استان هرمزگان به عنوان یکی از معابر قاچاق اشاره کرد و گفت: میزان قاچاق سوخت در سال 93 نسبت به سال 92 با توجه به اقدام های موثر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کاهش قابل توجهی روبرو شده است.

وی به تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق سوخت با بکارگیری توانمندی نیروی انتظامی و دریابانی و همچنین ظرفیت های اطلاعاتی و عملیاتی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی در استان هرمزگان اشاره کرد و گفت : تشدید اقدام های حفاظتی، شناسایی و برخورد قاطع با افراد خاطی در این زمینه از جمله اقدامات قرارگاه ناجا در استان هرمزگان بوده است .

حقیقی به برنامه ستاد برای آسیب شناسی کارشناسانه در حوزه قاچاق اشاره کرد و گفت: با بررسی معضل قاچاق از طریق مبادی رسمی و غیر رسمی برنامه ریزی های کارشناسانه باهدف پیشگیری و مقابله با این معضل صورت گرفت.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات در اجرای طرح شبنم اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود اشکالاتی در اجرای این طرح ادامه آن متوقف شده است.

وی خاطر نشان کرد: با اشراف بر اشکالات گذشته و ارزیابی نیازهای پیش رو به دنبال ارایه راهکارهایی به منظور چگونگی کنترل سطح عرضه هستیم.