در جلسه کار گروه دام استان آذربایجان غربی مطرح شد؛

کاهش ۵۰ درصدی قاچاق دام

اقتصاد پنهان- کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان آذربایجان غربی از کاهش پنجاه درصدی قاچاق دام در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، بر اساس آمار ارائه شده در دومین جلسه کارگروه دام کمیسیون استان آذربایجان غربی به کاهش 50 درصدی قاچاق دام در 9 ماه گذشته سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اشاره شد .

در این جلسه اعضای شرکت کننده بیشترین محل قاچاق دام را جنوب استان و منطقه کردستان عراق اعلام و از کشف 7 هزارو 500 راس دام از قاچاقچیان در این مناطق خبر دادند که این تعداد نسبت به کشفیات 9 ماهه سال 1393 با 15 هزار راس حاکی از کاهش حدود 50% است .

براساس اعلام یکی از مسوولان در این جلسه، مسوولان دولت اقلیم کردستان عراق با بکار گیری کارشناسان دامپزشکی کشور فرانسه و بنابر سفارش آنان به ضوابط بین المللی کنترل بهداشت دام روی آورده اند که این امر باعث واکنش آنان در قبال قاچاق دام شده و در جهت جلوگیری از آن بر آمده اند که بالطبع در قطع قاچاق دام از کشور جمهوری اسلامی ایران به آن کشور موثر خواهد بود .
بر اساس اعلام مسوولان استانی عدم افزایش قیمت گوشت در استان آذربایجان غربی دلیل بر صحت آمار ارائه شده و کاهش قاچاق دام از طریق این استان است.