قاچاق کالا معضلی بزرگ در کشور است

اقتصاد پنهان - نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا معضلی بزرگ در کشور است.

به گزارش اقتصاد پنهان، «حسین آذین» در جلسه استاندارد گفت: استاندارد بودن کالاها یکی از ملزومات مهمی است که با توجه به بازار گسترده رقابت عده‌ای سودجو در عرصه‌های اقتصادی وارد شدند و کالای بی‌کیفیت را عرضه می‌کنند که همه باید کمک کنیم تا تولیدات با کیفیت به مردم عرضه شود.
وی افزود: توطئه‌های استعمار در تضعیف فرهنگ کار و سودجویی ادامه دارد و کالاهای بی‌کیفیت مانند سموم تقلبی بار اقتصادی بزرگی بر دوش مردم گذاشته است.
آذین به معضل قاچاق کالا در کشور اشاره کرد و گفت: کالاهایی که قاچاقی وارد می‌شوند مسیر استاندارد را رد نمی‌کنند، از 66 میلیارد دلار واردات، بخش عمده‌ای به صورت قاچاق وارد می‌شود و از یک میلیارد و 800 میلیون دلار گوشی همراهی که وارد می‌شود 260 میلیون دلار رسمی است و مابقی قاچاقی وارد می‌شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم به نظام اعتماد دارند اما سودجویان کشور ما زیاد هستند و ما در بحث سوخت و بنزین هم همین مشکل را داریم.
وی تصریح کرد: بخش مهمی از مسائل به مشکلات فرهنگی بر می‌گردد که اگر مردم رعایت کنند، مشکلات کم‌تر می‌شود.
آذین گفت: زمانی که از طرفی تبلیغ کالا صورت می‌گیرد و از طرف دیگر مردم به دلیل بی‌کیفیت بودن کالا نظیر برخی خودروها و غیراستاندارد بودن جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند دولت باید با اقتداری که دارد جلوی کالاها و محصولات بی‌کیفیتی که جان مردم را به خطر می‌اندازد، بگیرد