محکومیت ۹۶۷ میلیون ریالی ۵ پرونده قاچاق در آذربایجان غربی

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از صدور محکومیت ۹۶۷ میلیون ریالی برای پنج پرونده قاچاق در آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «محمد اقوامی» به پرونده‌های رسیدگی شده طی روزهای گذشته در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی اشاره کرد و اظهار داشت: طی روزهای گذشته به پنج پرونده مرتبط با قاچاق در شعبات مختلف تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است.
وی تصریح کرد: این پرونده‌ها مربوط به قاچاق سوخت و موز و همچنین عرضه و فروش کفش زنانه قاچاق در ارومیه، البسه در ماکو و دوربین مداربسته در میاندوآب می‌شود.
اقوامی به جزئیات مربوط به پرونده‌ها به تفکیک اشاره کرد و افزود: نخستین پرونده مربوط به قاچاق سوخت در ارومیه است که با تلاش مأموران پلیس این شهرستان در جریان ایست و بازرسی از چند رأس دواب 4 هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.
وی با اشاره به رسیدگی به این پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی ارومیه، گفت: با توجه به دفاعیات بلا وجه، متهم به پرداخت 400 میلیون ریال جزای نقدی به نفع دولت محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی دومین پرونده به لحاظ بالاترین ارزش ریالی در محکومیت صادر شده را مربوط به پرونده قاچاق البسه در ماکو دانست و افزود: این پرونده نیز در جریان ایست و بازرسی مأموران پلیس از یک دستگاه خودروی عبوری کشف شده است.
وی با توجه به رسیدگی به این پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی ماکو گفت: با توجه به دفاعیات بلا وجه متهم، وی محکوم به پرداخت بیش از 290 میلیون ریال جزای نقدی به نفع دولت گردید.
اقوامی سومین پرونده به لحاظ بیشترین میزان محکومیت صادر شده را مربوط به قاچاق دوربین مداربسته در میاندوآب عنوان کرد و افزود:‌ در جریان بازرسی مأموران پلیس از یک دستگاه اتوبوس، 56 دستگاه دوربین مداربسته قاچاق کشف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی تصریح کرد: ضمن ضبط کالا به نفع دولت، متهم این پرونده به پرداخت 103 میلیون ریال جزای نقدی به نفع دولت محکوم شد.
وی پرونده بعدی را مربوط به قاچاق موز در ارومیه اعلام کرد و افزود: با تلاش مأموران نیروی انتظامی در جریان ایست و بازرسی از یک دستگاه خودرو، 2 هزار کیلوگرم موز قاچاق کشف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در گفت‌وگو با فارس،میزان محکومیت صادر شده برای متهم این پرونده را در حدود 100 میلیون ریال اعلام کرد.
اقوامی آخرین پرونده را مربوط به عرضه و فروش کفش زنانه قاچاق در یک واحد کیف و کفش فروشی در ارومیه عنوان کرد و افزود: علاوه بر ضبط کالاهای قاچاق کشف شده، متهم به پرداخت بیش از 74 میلیون ریال جریمه نقدی به حساب خزانه دولتی محکوم شد.