محموله بزرگ قاچاق سوخت در راه آهن سیرجان زمین‌گیر شد/تشکیل پرونده قاچاق ۲۰۰ هزار لیتری سوخت

اقتصاد پنهان-دادستان سیرجان از کشف بزرگترین محموله قاچاق سوخت در راه آهن سیرجان خبر داد و گفت: دو شرکت خصوصی حمل ونقل ریلی با بارنامه جعلی مبادرت به قاچاق سوخت از اصفهان به بندرعباس و سپس به خارج از کشور می‌کردند.

به گزارش اقتصاد پنهان، «مهدی بخشی»در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این محموله توسط سربازان گمنام امام زمان شناسایی و در ایستگاه راه آهن سیرجان متوقف شد.
وی میزان سوخت مکشوفه را 840 هزار لیتر از 14 واگن متوقف شده اعلام کرد و افزود: این محموله سوختی بزرگترین کشف قاچاق در منطقه و کشور است که نفت گاز یا گازوئیل مکشوفه تحویل شرکت ملی نفت سیرجان شد.
دادستان سیرجان خاطرنشان کرد: از این باند قاچاق تاکنون 2 نفر دستگیر و روانه زندان شده‌اند که تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضا این باند ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: بدون شک با متهمان این پرونده طبق قانون برخورد می‌شود.

**تشکیل پرونده قاچاق 200 هزار لیتری سوخت
همچنین مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از تشکیل پرونده قاچاق 200 هزار لیتری سوخت در کرمان و دستگیری اعضای این باند خبر داد.
در این ارتباط «ارسلام میری» اظهارداشت: یکی از مشکلات اقتصادی که در استان شاهد آن هستیم بحث قاچاق سوخت است که تا کنون پرونده های متعددی در این زمینه تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: در راس پرونده هایی که طی یک سال گذشته در استان کرمان تشکیل شده است پرونده قاچاق 200 هزار لیتر سوخت قرار دارد که پس از پیگیریهای اطلاعاتی مستمر و به وسیله اداره اطلاعات کشف شده است.
وی ادامه داد: اعضای این باند دستگیر شده اند و کار رسیدگی به پرونده در حال انجام است.
میری افزود: در این زمینه شش نفر متهم به اداره کل تعزیرات حکومتی کرمان معرفی شده اند و متهم اول به 12 میلیارد ریال، متهم دوم به چهار میلیارد ریال، متهم سوم به 500 میلیون ریال، متهم چهارم به 400 میلیون ریال، متهم پنجم به 300 میلیون ریال و متهم ششم به 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.
وی به روند صعودی موارد قاچاق سوخت در استان کرمان اشاره کرد و گفت: از دستگاههای مربوط می خواهیم سیاست پیشگیری را در این زمینه مورد توجه قرار دهند و زمینه ارتکاب این جرم را از بین ببرند.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته 26 هزار و 80 پرونده در این اداره کل تشکیل و رسیدگی شده است و در مجموع رسیدگی به پرونده ها 135 میلیارد و 296 میلیون و 666 هزار و 950 ریال محکومیت تعیین شده است.