معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بازدید از ششمین نمایشگاه پوشاک عنوان کرد:

ممنوعیت واردات پوشاک بهترین فرصت برای تولیدکنندگان داخلی/ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تولیدات داخل حمایت می‌کند

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تقریبا ورود رسمی پوشاک به کشور ممنوع شده و وضعیت پیشگیری از قاچاق بسیار بهتر از گذشته است.

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران، گفت: ستاد مبازره با کالا و ارز بمنظور حمایت از تولیدات داخل، جلساتی با اتحادیه و انجمن‌های داخلی داشته، با توجه به اینکه در ابتدای سال جاری تقریبا ورود پوشاک به صورت رسمی به کشور ممنوع شده وضعیت پیشگیری از قاچاق بسیار بهتر از گذشته است.
وی با بیان اینکه در هفت ماه گذشته حدود هفت درصد افزایش کشفیات قاچاق پوشاک را در کشور داشتیم، افزود: میزان قاچاق پوشاک در سال گذشته حدود 2.5 میلیارد دلار بوده، همچنین عرضه و تقاضا در سطح کشور هشت میلیارد دلار است که تولیدکنندگان داخلی شش الی 6.5 میلیارد نیاز کشور را می‌توانند بروآرده کنند.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر با وجود تحریم‌ها و با توجه به اینکه واردات پوشاک به کشور ممنوع شده، فرصت خوبی برای تولیدکنندگان داخل است که از آن استفاده کنند.
هندیانی طی بازدید صورت گرفته از نمایشگاه گفت: انتظار ما از تولیدکنندگان این است که در درج شناسه کالای داخلی و کد رهگیری کمک کنند و در همه تولیداتشان شناسه‌ها را قرار داده تا برای خریداران اصالت کالا مشخص شود و مامورانی که بازدید از فروشگاه‌ها را انجام می‌دهند با اسکن بارکد دوخته شده بروی لباس به اصالت کالا پی ببرند.
وی خاطرنشان کرد: در موقعیت پیش آمده بخش پوشاک در حوزه تولید داخل و همچنین صادرات، ظرفیت مناسبی وجود دارد.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان گفت: هدف دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کاهش شدید قاچاق در کشور است، از سوی دیگر تولیدکنندگان با ارتقای کیفیت کالا، اعتماد مردم را جلب نمایند.