کاهش چشمگیر قاچاق پوشاک در سال ۹۷

اقتصاد پنهان- معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کاهش چشمگیر قاچاق پوشاک در سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، پورکاظم شایسته در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 گفت: پوشاک یکی از کالاهای است که دارای مزیت داخلی می باشد و بخش عمده ای از نیاز داخل را فراهم کند.
وی ادامه داد: بخاطر بروز برخی از مشکلات در صنعت پوشاک هنوز 2.5 میلیون دلار خلاء تولید داریم و این امر موجب شده تا همیشه قاچاق پوشاک مورد توجه قاچاقچیان باشد.
پورکاظم شایسته با بیان اینکه تولید ارزان پوشاک در خارج از کشور یکی از انگیزه های قاچاق در کشور است، افزود: باید به حمایت تولید داخل در سال حمایت از کالای ایرانی بیشتر بپردازیم.
معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره مبارزه با قاچاق پوشاک افزود: تشکیل پرونده ها در این حوزه 20 درصد رشد داشته است و مرزها به خوبی کنترل می شود.
او گفت: باید این واقعیت را قبول کنیم که قاچاق پوشاک یک قاچاق رویه ای است.
پورکاظم شایسته خاطرنشان کرد: قاچاق زائیده مشکلات اقتصادی است و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، احتمال افزایش قاچاق کالا وجود دارد.

در ادامه حسن نیل‌فروش‌زاده دبیر انجمن صنایع نساجی درباره قاچاق پوشاک در برنامه 18:30 گفت: پدیده قاچاق صرف اقتصادی دارد و بسیار گسترده است.
وی افزود: با دخالت دستگاه‌های نظارتی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا در چند ماه گذشته کاهش داشتیم.
نیل‌فروش‌زاده ادامه داد: درهمه کشورها قاچاق وجود دارد ولی مدیریت چگونگی مبارزه با قاچاق می تواند آن را کاهش دهد.
دبیر انجمن صنایع نساجی، پوشاک را یک زنجیره منظم دانست و افزود: صنعت پوشاک یک فرایند تولیدی منسجمی از تامین مواد اولیه تا تولید را طی می کند.

منبع: شبکه خبر