برخورد قاطع با قاچاقچیان کالا و ارز

اقتصاد پنهان- فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال بیش از ۶۰ درصد افزایش در کشفیات قاچاق داشته ایم.

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی برخورد قاطعی با قاچاقچیان انجام داده است، افزود: امسال در مقایسه با سال گذشته در کشف قاچاق بیش از 60 درصد افزایش داشتیم و پرونده های بالای 500 میلیون تومان بیش از 50 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: نیروی انتظامی در مقابله با اخلال گران بازار سکه و ارز هم وارد شد و تعداد قابل توجهی از آن ها را شناسایی کرد و با هماهنگی دستگاه قضائی دستگیر کرد، اکثر پرونده هایی که امروز در این زمینه مطرح است از جمله آن هاست.
سردار اشتری در ادامه برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما با اشاره به شناسایی اموال مدیر سکه ثامن ابراز امیدواری کرد: بخش عمده ای از طلب شاکیان به آنها بازگردانده شود ضمن اینکه همسر و 6 تن از همدستان مدیر سکه ثامن نیز بازداشت شده اند.
وی دستگیری مدیر سکه ثامن در خارج از کشور را که با کار اطلاعاتی پیچیده صورت گرفت، نشانه قدرت پلیس دانست و گفت: در صورتی که مجموعه قضائی و سیاسی کشور محل اقامت خاوری همکاری کند در یک هفته او را بازداشت و به کشور باز می گردانیم چنانکه پلیس هر ماه چند متهم را در خارج از کشور بازداشت و به کشور باز می گرداند.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در چند ماه اخیر در حوزه جرایم اقتصادی و فضای مجازی پلیس هزار نفر را احضار کرد که برای بیش از 200 نفر از آنان پرونده تشکیل و به دستگاه قضائی تحویل شد، افزود: پلیس فتا با وجود نوپا بودن موفق شده است تا اقدامات خوبی در حوزه فضای مجازی انجام دهد.