مسوول سازمان بسیج اصناف :

اصناف در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خدمت دولت هستند

اقتصاد پنهان- مسوول سازمان بسیج اصناف گفت: اصناف و بازاریان در مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، تنظیم و نظارت بازار و تعیین سهم هر قشر در حمایت از کالای ایرانی اقدام خواهند کرد.

غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف با حضور در استان یزد اظهار داشت: مسائل و مشکلات مختلف اصناف و بازاریان در ماه های گذشته با حضور مسوولان ارشد نظام به صورت منظم و مستمر بررسی و اقدام های مناسب انجام شد.
وی سودجویی دلالان و نفوذ مفسدان اقتصادی را موجب فشار بر مردم در مسایل اقتصادی دانست و مقابله با سودجویان در این عرصه را توسط دولت و مسوولان مورد تاکید قرار داد.
حسن پور راه اندازی قرارگاه مردمی حمایت از کالاهای ایرانی با 85 کمیته و ارتباط تنگاتنگ با تیم اقتصادی مجلس، همکاری و ارتباط قوی با بدنه دولت و ارایه طرح ها، برنامه ها و کادرسازی در اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی را از جمله سیاست های این تشکل برشمرد.
مسوول سازمان بسیج اصناف تاکید کرد: هم اکنون سه میلیون واحد صنفی با اشتغالزایی هفت و نیم میلیون نفر در کشور فعالیت دارند که با احتساب خانواده های آنها حدود 30 میلیون نفر هستند.
این مسوول تصریح کرد: اعضای بسیج اصناف با تمام توان در خدمت دولت، مجلس و قوه قضاییه هستند و برای پیگیری مامویت های مختلف نظام وظایف دینی، ملی و انقلابی خود را انجام می دهند.
وی ادامه داد: اساس کار بسیج اصناف همانند سایر اقشار، حراست از دستاوردهای انقلاب است و مهمترین آن حضور فعال در عرصه های مختلف و تحقق اهداف نظام و ولایت فقیه است.
شایان ذکر است 35 هزار واحد صنفی با 120 هزار نفر در استان یزد فعالیت دارند که 50 درصد آنها عضو بسیج اصناف هستند.