استاندار سمنان:

قاچاق سلامت اقتصاد ملی را تهدید می کند

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان به ریاست استاندار و با حضور اعضا در محل استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، چاوشی رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با بیان اینکه گزارشات و آمارهای موجود حاکی از توفیقات خوب دولت در مبارزه با قاچاق است، ادامه داد: برای استمرار مبارزه با این پدیده شوم باید سازوکارهای جدید و نوینی را پیدا کنیم.
چاوشی تصریح کرد: قاچاق حتی در شرایط عادی سلامت اقتصاد ملی را تهدید می‌کند و در شرایط دیگر نیز بار مضاعفی را بر اقتصاد ما تحمیل می کند که باید با سودجویان این عرصه که سلامت اقتصاد و تولید ملی را هدف قرار داده اند بصورت جدی برخورد کرد.
وی با اشاره به تمرکز بر اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه خاطرنشان کرد: فرهنگسازی در این حوزه باید در ابعاد گسترده‌ای اعم از صداوسیما، شبکه‌های مجازی، تشکیل کمپین‌ها و غیره دنبال شود و در کارگروه‌های مربوطه از نظارت نخبگان و صاحب نظران استفاده شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه باید به دنبال راهکار بوده و از حرف‌های تکراری بپرهیزیم، تصریح کرد: با پدیده ای که موجودیت جامعه و سلامت اقتصادی ما را تهدید می کند باید مقابله کرد و در این راه اولویت برخورد با دانه درشت‌ها و سرچشمه‌ها باشد.
در ادامه اسلامی راد دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با قاچاق بیان داشت: در این فرمان به هدفمند بودن مبارزه اشاره شده است که در این راستا، از ابتدای دولت برنامه مدونی در مبارزه با قاچاق پیش بینی شد که منجر به کاهش 50 درصدی حجم قاچاق، ایجاد بیش از 15 سامانه بمنظور کنترل سیستمی امور در حوزه‌های مختلف و افزایش درآمدهای دولت و غیره گردید.
اسلامی راد ضمن ارائه آماری از اقدامات مقابله ای در استان خاطرنشان کرد: بیشتر تمرکز در استان بر روی اقدامات فرهنگی، تبیین فواید استفاده از محصولات ایرانی و تقبیح استفاده از کالاهای قاچاق می باشد که در این راستا در بخش های مختلف اعم از کودک و نوجوان و دانش آموزان و غیره کار کرده‌ایم.
در این جلسه عملکرد کمیسیون‌های برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان‌های دامغان و گرمسار مورد بررسی قرار گرفت.