جلسه کمیسیون مبارز ه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی برگزار شد؛

مبارزه جدی با قاچاق از طریق انسجام بخشی بین دستگاه‌ها و ایجاد وحدت

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارز ه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی به ریاست استاندار و رئیس کمیسیون و با حضور اعضاء کمیسیون استان در محل سالن جلسات استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حسنی مقدم دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در ارتباط با مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیش از یک دهه است که مقام معظم رهبری شعار سال را با محوریت مسائل اقتصادی نامگذاری می‌کنند، این مسئله حاکی از اهمیت مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برای ایشان می‌باشد.
وی در ادامه افزود: رهبر انقلاب امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند و پیش از این نیز  بارها بر ضرورت حمایت از تولید داخلی تاکید کرده‌اند.    
دبیر کمیسیون استان خراسان جنوبی یکی از مصادیق جدی تسلط کافران بر ما را تسلط اقتصادی، تسلط بر بازار و تسلط بر اراده و سلیقه ما در خرید کالا دانست و اظهار داشت: می‌بایست با حمایت از تولیدات داخلی مانع تسلط خارجی‌ها در این عرصه شویم.
حسنی مقدم با اشاره به معضل بیکاری  خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین و بلندترین قدم برای حل مشکل بیکاری که کمتر خانواده‌ای است با آن دست‌به‌گریبان نباشد، اقدام عمومی مردم در استفاده از کالای داخلی است.
وی ادامه داد: لازمه بهبود وضعیت در تولید داخلی این است که اجناسی را انتخاب کنیم که باکیفیت بهتری تولید می‌شوند تا رقابت سالمی بین شرکت‌های داخلی به وجود آید و هرروز شاهد ارتقای کیفی محصولات تولیدشده باشیم.
وی از جمله الزامات اقتصاد قابل قبول را مبارزه جدی با قاچاق کالا دانست و افزود: کمیسیون استان نیز در سال جاری حول محور فرمایشات رهبری و رئیس جمهوری تلاش می کند، در سال جاری با انسجام بخشی بین دستگاه ها و ایجاد وحدت امیدواریم بتوانیم گام های جدیدی را در این ارتباط برداریم.