رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

تعیین تکلیف کالاهای قاچاق مکشوفه تا پایان سال

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت:کالاهای قاچاق که در انبار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است تا پایان سال تعیین تکلیف می شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم‌آبادی در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان گفت: بخشی از کالاهای قاچاق باید صادر و امحا شود و بخشی دیگر هم باید به فروش برسد.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: ارزش کالاهای قاچاقی که باید تعیین تکلیف شود 20 هزار میلیارد تومان است که از سالهای قبل انبار شده است.
مویدی افزود: به زودی و به‌طور همزمان در سطح کشور 50 میلیارد از کالاهایی که امنیت و سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد امحا می‌شود.
وی گفت: هرمزگان پیشانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و استانی مهم و اثرگذار در مبارزه با این پدیده در کشور است.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور بر برخورد با شبکه‌های ارزی متخلف و باندهای قاچاق کلان و سازمان یافته و مقابله هوشمندانه و سیستماتیک با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.
استاندار هرمزگان نیز گفت: در برخورد با قاچاق کالا همه ابعاد این پدیده بررسی شود، تا معیشت و امرار معاش مرزنشینان خدشه‌دار نشود.
فریدون همتی افزود: تعیین تکلیف شناورهای غیرمجاز، ساماندهی صادرات مجدد دام زنده از استان و پایش دوباره جایگاه‌های عرضه سوخت منجر به کاهش قاچاق می‌شود.
وی بر راه اندازی بازارچه‌های مرزی، تجهیز ایست و بازرسی شهید میرزایی و گلوگاه های استان به ایکس ری( x- ray ) پیشرفته، اجرای معافیت 15 میلیونی کالای ملوانی و ساماندهی فروش سوخت برای رونق داد و ستد و کاهش قاچاق تاکید کرد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان هم گفت: ماموران انتظامی و اطلاعاتی استان در سه ماهه نخست امسال 630 میلیارد تومان کالای قاچاق در هرمزگان کشف کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال 15 درصد رشد داشته است.
عزیزالله کناری افزود: کالاهای قاچاق شامل سوخت، لوازم خانگی، پوشاک، مشروبات الکلی، دام سبک، لوازم خانگی و بهداشتی و دیگر اقلام قاچاق است.