کشفیات ۱۱۱ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی مازندران از کشفیات ۱۱۱ میلیارد و ۳۰۴ میلیون ریالی انواع کالای قاچاق در این استان طی ۳ ماهه اول سال خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سید محمود میرفیضی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی، طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مازندران به اجرا درآمد.
وی از انهدام 3 باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در استان طی 3ماهه گذشته خبر داد و افزود: 10 پرونده بیش از 100 میلیون ریالی تاکنون تشکیل و در مجموع 508 نفر دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: در این راستا 699 هزار و 160 نخ سیگار خارجی قاچاق، 600 تخته پتو، 55 دستگاه کولر، 3 هزار و 410 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، 7 هزار و 70 کیلوگرم کود و سموم شیمیایی قاچاق در 3 ماهه اول امسال از قاچاقچیان کشف شد.
میرفیضی خاطرنشان کرد: 69 هزار قلم مواد غذایی غیربهداشتی، 161 تن چوب و 60 هزار شاخه گیاه چلم و محصولات جنگلی، 2 هزار و 493 قلم شیء تاریخی و 968 کیلوگرم ماهی خاویاری و استخوانی از دیگر کالاهای قاچاق مکشوفه طی این مدت بوده است.
فرمانده انتظامی استان مازندران کشف 45 هزار و 96 رشته دام صیادی و 54 هزار عدد انواع قرص و داروی غیرمجاز را از دیگر موفقیت های این طرح ها برشمرد و یادآور شد: ارزش کل کالاهای قاچاق مکشوفه در 3 ماه گذشته بالغ بر 111 میلیارد و 454 هزار و 610 ریال برآورد شده است.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا تخریب زیربنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا است، تصریح کرد: هدف پنهان قاچاق، رشد تجمل گرایی، مصرف زدگی و نابود کردن اقتصاد ملی است.
میرفیضی پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه ریزی های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و افزود: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.
فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه قاچاق یک پدیده خلاف شرع و قانون و مبارزه با قاچاق کالا اقدامی برای حفظ و استقرار امنیت در کشور است و همه آحاد جامعه برای مقابله با آن مسئول هستند، خاطرنشان کرد: شهروندان برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری و مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند.