سهمیه بندی منطقه ای بنزین با هدف مقابله با قاچاق سوخت اجرا می شود

فرماندار شهرستان بانه اجرای طرح سهمیه بندی منطقه ای بنزین را اقدامی در راستای مقابله با قاچاق سوخت در مناطق مرزی عنوان کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «راشد عذیری» در جلسه بهینه سازی مصرف سوخت شهرستان بانه اظهار داشت: اجرایی کردن سهمیه بندی منطقه ای بنزین با هدف مقابله با قاچاق سوخت در مناطق مرزی اجرا شد که هر چند در ابتدا مشکلاتی در این زمینه به وجود آمد ولی خوشبختانه اجرای این طرح نتایج خوبی به دنبال داشت.
وی با بیان اینکه همراهی مردم در راستای اجرایی کردن هر چه بهتر این طرح از اهمیت ویژه ای برخوردار است، عنوان کرد: هر چند که قرار است این طرح به صورت موقتی اجرا شود ولی انتظار داریم که در راستای مقابله بهتر با پدیده مخرب قاچاق سوخت مردم همکاری بهتری در این زمینه داشته باشند.
فرماندار شهرستان بانه بیان کرد: با همکاری مردم و جایگاه داران می شود شرایط به وجود آمده به دنبال اجرایی کردن این طرح را تحمل کرد هر چند که انتظار می رود با توجه به اقدامات و رایزنی هایی که با مسئولین ذیربط صورت گرفته است، طی روزهای آینده مشکلات به وجود آمده به صورت کلی رفع شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه به تامین و ذخیر سازی سوخت در مناطق صعب العبور شهرستان بانه به عنوان یک اولویت اصلی اظهار داشت: با توجه به شرایط منطقه و وجود روستاهای صعب العبور و همچنین  تجربیات گذشته، بخشداران باید از هم اکنون شوراها و دهیاری ها و همچنین مردم روستاهای بخش خود را تشویق به ذخیره سازی سوخت زمستانی کنند.
عذیری روستاهای کانی پری و بادمجان از توابع بخش ننور را از جمله صعب العبورترین روستاهای شهرستان بانه عنوان کرد و افزود: هر ساله هنگام بارش برف و علیرغم کار شبانه روزی چند دستگاه بولدزر در این مسیر بازهم راه این روستاها مسدود می شود که نیاز است از هم اکنون با همکاری شوراها، دهیاری ها و مسئولان شعب فروش نفت مردم این روستاها را تشویق به ذخیره مواد سوختی برای فصل زمستان کند.
وی با بیان اینکه ذخیره کردن سوخت مورد نیاز مردم در روستاهای صعب العبور شهرستان بانه باعق کاهش در هزینه ها می شود، عنوان کرد: اگر امروز سوخت مورد نیاز مردم در روستاهای صعب العبور تامین شود ما در فصل سرما و بارش سنگین برف مجبور نیستیم با تحمل هزینه های بسیار سوخت مورد نیاز آنها را تامین کنیم و به همین دلیل است که امروز باید با حداقل هزینه این کار را عملی کرد.
فرماندار شهرستان بانه در بخش پایان سخنان خود در این جلسه دستگاه های خدمات رسان، مساجد و نهادهای مردمی و دولتی را به صرفه جویی در مصرف حامل های انرزی دعوت کرد و گفت: با فرهنگ سازی باید روز به روز مدیریت مصرف بیشتر از گذشته در بین اقشار مختلف مردم نهادینه شود.
در این نشست که با حضور معاون مدیر شرکت پخش فراورده های نفتی کردستان برگزار شد، تصمیمات مختلفی در خصوص بهینه سازی مصرف سوخت در شهرستان بانه اتخاذ شد و بر اجرایی شدن مصوبات این جلسه از سوی کلیه ادارات و سازمان های دولتی این شهرستان تاکید شد.

اخبار مرتبط