معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان عنوان کرد:

راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند نظارتی راهی برای مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان گفت: پیشگیری از قاچاق کالا و ارز، از راه‌های زیادی میسر است که یکی از آن‌هاراه اندازی سامانه‌های هوشمند نظارتی می باشد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی دارینی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان گفت: پیشگیری از قاچاق راه‌های متفاوتی در زمینه های مختلف دارد اما به نظر می‌رسد یکی از مؤثرترین آن‌ها، راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند ارتباطی و اطلاعات در حوزه‌های نظارتی است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان بابیان اینکه در موضوع قاچاق کالا محدودسازی عامل انسانی در کنار استفاده از سامانه‌های هوشمند در مقوله پیشگیری از قاچاق می‌تواند اثربخش باشد، گفت: این دو مورد مدنظر قانون‌گذاران است.
وی در جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان هماهنگی بیشتر برای راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی و ارتباط دهی بین دستگاه‌های دخیل در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ضروری دانست و تأکید کرد: با توجه به نام‌گذاری شعار  سال 97 به نام حمایت از کالای ایرانی، می‌بایست تمام دستگاه‌های دخیل اهتمام ویژه‌ای به تعاملات بین سازمانی در حوزه پیشگیری از وقوع قاچاق داشته باشند.
وی همچنین فرهنگ‌سازی را دیگر رکن تأثیرگذار در پیشگیری از وقوع جرم خواند و تأکید داشت: برخی فکر می‌کنند که حمایت از کالای ایرانی به معنای صرفاً خرید آن است درصورتی‌که برای تحقق شعار حمایت از کالای داخلی مصادیق و معانی بسیار وسیع تری تبیین می شود که این امر رسالت دستگاه‌های فرهنگ ساز است.