توقیف ۴ شناور حامل سوخت قاچاق در سواحل خوزستان

اقتصاد پنهان- جانشین فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت:چهار فروند شناور صیادی غیرمجاز با ۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق (گازوییل)، با تلاش ماموران دریابانی در آب های ساحلی خوزستان توقیف شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سرهنگ نادر سهیلی افزود: با بازرسی انجام آمده، شناورهای توقیف شده در امر خرید و فروش سوخت قاچاق و انتقال آن به شناورهای عبوری در آب های بین المللی خلیج فارس نقش داشته اند.
وی گفت: چهار ناخدای این شناورها به اتهام قاچاق سوخت بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی منطقه شدند.
سرهنگ سهیلی بیان کرد: دلایل و مستندات موجود حاکی از این است که شناورهای توقیف شده با هدف صیادی اقدام به بارگیری سوخت کرده و سپس بدون هیچ فعالیت صیادی و تنها با هدف فروش مواد سوختی به دلالان اقدام به انتقال غیرقانونی گازوییل به خارج از کشور کرده اند.
جانشین فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود: سوخت مکشوفه تحویل نماینده شرکت پخش فرآورده های نفتی خوزستان شده است.
به گفته سرهنگ سهیلی امسال تاکنون بیش از 20 فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب های شمال غرب خلیج فارس و سواحل خوزستان توقیف و محموله های آنان ضبط شد.
اختلاف بهای سوخت یارانه ای با 'فوب' خلیج فارس ، سبب شده تعدادی از شناورها و قایق های صیادی به قاچاق سوخت از کشور مبادرت کنند.
قاچاق سوخت از آب های خوزستان از گذشته های دور وجود داشته ولی با صدور کارت سوخت و اجرای طرح پیمایش ، از میزان قاچاق سوخت از کشور کاسته شده است.