تولید سریال قطعه گمشده با موضوع مبارزه با قاچاق در سمنان

اقتصاد پنهان- دومین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و تبلیغات کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان در سال ۹۷ با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز سمنان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در ابتدا نیک کار قائم مقام صداوسیمای استان سمنان ضمن ارائه دستور جلسه، برنامه های پیشنهادی دستگاه های عضو برای گرامیداشت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد.
نیک کار همچنین مهمترین فعالیت صدا و سیمای مرکز سمنان در ماه مبارک رمضان را برنامه لطیف مثل عشق ذکر کرده و گفت: امسال برنامه ویژه لحضات افطار در کارخانه ها و شرکت‌های صنعتی ، تولیدی سطح استان برای تحقق معرفی تولیدات داخلی و حمایت از کالای ایرانی است.
وی ادامه داد: برنامه دیگری که صدا و سیمای مرکز سمنان امسال نسبت به آن اقدام می کند آغاز تولید سریال قطعه گمشده با موضوع مبارزه با قاچاق به مناسبت 12 تیرماه خواهد بود.
در ادامه هاشمی جانشین دبیر و رئیس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خواستار آن شد که اعضای کارگروه، فرصت های پیش رو برای اجرای برنامه های فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در سال 97 را غنیمت بشمارند.
وی با بیان اینکه دستگاه های عضو باید درنظر داشته باشند فعالیت های فرهنگی که انجام میدهند به صورت شعار تنها درنیاید، خاطرنشان کرد: اگر شعار به فرهنگ مبدل شود به نتیجه مطلوب خواهیم رسید. ما در امر فرهنگ سازی باید طوری عمل کنیم که فرهنگ خریدن کالای ایرانی در سطح عمومی ایجاد شود و روی دیگر این سکه همان نخریدن کالای خارجی و بالاخص کالای قاچاق است.
وی ادامه داد:  صدا وسیما آماده همکاری با دستگاه ها درجهت برنامه سازی برای حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق می باشد.
کلید خوردن سریال قطعه گمشده، برگزاری کارگاه های آموزشی، ایجاد نمایشگاه تولید داخل و صنایع دستی، استفاده از فضای مجازی، فضاسازی شهری و ادارات، تور ترویجی صنایع دستی، مسابقات فرهنگی، جشنواره ایده پردازی، توزیع چادر ایرانی در حوزه های علمیه خواهران و غیره از جمله برنامه های مصوب برای گرامیداشت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود.