قائم مقام صداوسیمای مرکز سمنان خبر داد:

استفاده حداکثری از ظرفیت‌ دستگاه‌ها برای ترویج حمایت از کالای ایرانی در سمنان

اقتصاد پنهان- نیک کار قائم مقام صداوسیمای مرکز سمنان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با اشاره به موفقیت کارگروه تخصصی فرهنگی و تبلیغات کمیسیون استان سمنان گفت: دلیل این موفقیت این است که دستگاه‌های عضو تلاش کرده اند کارگروهی عملیاتی و اجرایی داشته باشیم.

به گزارش اقتصاد پنهان، نیک کار با بیان اینکه کارگروه فرهنگی و تبلیغات متشکل از 30 دستگاه است، تصریح کرد: سعی شده است از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی استان نهایت بهره برداری صورت گیرد هرچند همچنان ظرفیت‌های جدیدی را می توان کشف کرد اما با تلاش دستگاه‌های عضو از اکثر ظرفیت‌ها در راستای تولید آثار فرهنگی هنری برای تبلیغ و فرهنگ سازی خرید کالای ایرانی و تقبیح پدیده شوم قاچاق استفاده شده است.
قائم مقام صداوسیمای مرکز سمنان افزود: سریالی تحت عنوان قطعه گمشده با موضوع مبارزه با قاچاق، بعد از ماه مبارک رمضان در این مرکز کلید خواهد خورد.
نیک کار با اشاره به نظرسنجی های برگزار شده در سال گذشته در سطح استان سمنان خاطر نشان کرد: از نتایج حاصله از این نظرسنجی اینکه اقدامات فرهنگی دستگاه‌های استانی در امر مبارزه با قاچاق اثربخش بوده و مردم به مضرات کالاهای قاچاق واقف اند و اعتقاد دارند با استفاده از کالاهای خارجی و قاچاق به تولید و اقتصاد  و درنتیجه اشتغال جوانان ضربه وارد می شود.
وی همچنین گزارش اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سال 96 در سطح استان را ارائه داد.