ضرورت استفاده از کالای ایرانی با هدف تقویت تولید و اشتغال

اقتصاد پنهان- استاندار البرز گفت: بیشترین و سنگین ترین ضربات به قاچاقچیان کالا، عدم رغبت جامعه به خرید کالاهای قاچاق در فرهنگ سازی صحیح حمایت از کالاهای ایرانی و تولید ملی است.

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدعلی نجفی استاندار و رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز، گفت: به‌رغم مشکلات و مسائل ایجاد شده در حوزه ارز تبدیل این تهدیدات به فرصت های لازم در راستای کاهش قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل  شرایط مناسب و تعامل و هم افزایی خوبی را می توان به وجود آورد.
استاندار البرز با بیان اینکه بیشترین و سنگین ترین ضربات به قاچاقچیان کالا، عدم رغبت جامعه به خرید کالاهای قاچاق در  فرهنگ سازی صحیح حمایت از کالاهای ایرانی و تولید ملی دانست و گفت: برای تحقق این امر باید از ظرفیت دستگاه ها خصوصا دستگاه های فرهنگی و تبلیغی استان مبتنی بر ابزارها و روش های نوین بهره برد.
وی با مرور عملکرد استان در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز، افزود: مستندات نشان می دهد که وضعیت مبارزه با کالاهای قاچاق رو به بهبود رفته و ورود کالای قاچاق کاهش پیدا کرده است، البته باید با تبدیل تهدیدات به فرصت ها در راستای جهشی بیشتر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اولویت بخشی اقدامات فرهنگی در زمینه فرهنگ سازی در استفاده از تولید ملی و کالای ایرانی با اقدامات هوشمندانه و ایجاد اشتراکات هدفمند بین دستگاه ها میسر شود.
وی با تاکید بر حضور مستمر مدیران اجرایی دستگاه های استان در جلسات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شناسایی فرصت های موجود و هم افزایی بین دستگاه ها، ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان با استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های یکدیگر در تکمیل اقدامات مبارزه ای در حوزه قاچاق کالا وارز برنامه ریزی کنند.
در پایان این نشست دکتر نجفی از اهتمام و تلاش تمامی دستگاه ها در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرد.
شایان ذکر است در ابتدای جلسه زارعی نژاد دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز گزارشی از اقدامات دوماهه در موضوع مبارزه با قاچاق کالا در استان را ارائه داد.