تشکیل بیش از ۳۰۰ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در تهران

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به آمار تشکیل پرونده‌های قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، گفت: ۳۱۹ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز داشتیم که ارزش آنها ۶۱ میلیارد ریال بود که از این تعداد ۸۹ پرونده حکم برائت گرفتند.

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدعلی اسفنانی در خصوص افزایش قیمت دلار، اظهار کرد: دولت اعلام کرده است که در ستاد تنظیم بازار برای کالاهای اساسی ارز 4200 تومان به مقدار کافی وجود دارد که ارائه می‌شود و حتی مابه‌التفاوت ارز 3780 تا 4200 نیز پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه کالاهای اساسی با همان قیمت سال گذشته وارد می‌شود، ‌گفت: البته کالاهایی که مربوط به نهادهای دامی و طیور می‌شود یک افزایش قیمت جهانی داشته که هنوز تأثیر آن روی بازار ما دیده نشده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه افزایش قیمت ارز در بازار قاچاق وجود دارد، عنوان کرد: متأسفانه تفکری حاکم شده که به محض گران شدن یک کالا یا سکه و ارز مردم بلافاصله برای خرید هجوم می‌برند و همین امر بیشتر شرایط را بحرانی می‌کند.
وی درباره فروشندگانی که اعلام می‌کنند فروش کالا ندارند‌،گفت: کسانی که اقدام به فروش نمی‌کنند اگر مشخص شود که در قالب احتکار یا عدم عرضه کالایی را به مردم ارائه نمی‌دهند مطابق قانون با آنها برخورد خواهد شد.بر اساس قانون این افراد دو تا 5 برابر ارزش کالا جریمه می‌شوند و در مواردی کالای آنها ضبط خواهد شد.
اسفنانی اعلام کرد: اخیراً شنیده‌ایم که برخی افراد با مراجعه به درب منازل اقدام به فروش ارز می‌کنند که اگر این موضوع صحت داشته باشد قطعاً برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به آمار تشکیل پرونده‌های قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال 97 تاکنون، گفت: 319 فقره پرونده قاچاق کالا و ارز داشتیم که ارزش آنها 61 میلیارد ریال بود که از این تعداد 89 پرونده حکم برائت گرفتند.