مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان:

حمایت از کالای ایرانی فضای کسب و کار را رونق می‌بخشد

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: بهبود فضای کسب و کار با تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش اقتصاد پنهان، اسماعیل غنیان با تاکید بر این که اگر کالای ایرانی فروش مطلوبی داشته باشد، امکان توسعه فعالیت واحدهای تولیدی و اشتغال جدید نیز فراهم می شود، خاطرنشان کرد: شرط اول این مساله اطلاع رسانی به مردم در زمینه اهمیت خرید کالای ایرانی است.
وی با تاکید بر اینکه به نظر می رسد اطلاع رسانی مناسبی از کیفیت خوب کالاهای ایرانی برای جامعه انجام نمی شود و در این زمینه خلاء وجود دارد، یادآور شد: اگر مردم اطلاع درستی از شرایط کیفی تولیدات داخلی داشته باشند، به حمایت جدی از آن اقدام می کنند.
غنیان بیان داشت: اگر به گونه ای مشکلات تولیدکنندگان در شرایط حاضر برطرف و امکان برای افزایش تولید به میزان ظرفیت واقعی واحدها محقق شود، هدفگذاری اشتغالزایی نیز تا حد زیادی عملیاتی می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان خاطرنشان کرد: اگر به صورت واقعی شعار حمایت از کالای ایرانی محقق شود، ظرفیت اشتغال کشور نیز متحول و برای بسیاری از جوانان شغل ایجاد می‌شود.
موی بر حفظ سرمایه‌گذاری‌های فعلی در بخش تولید برای حفظ اشتغال تاکید و اضافه کرد: گاهی نیاز است که مشکلات صنعت در شرایط کنونی برطرف شود تا اشتغال حفظ شود و نیاز چندانی به سرمایه‌گذاری های جدید نیست.