برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در گرمسار

اقتصاد پنهان- برنامه آموزشی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور شهرستان گرمسار با تدریس کارشناس نظارت برمواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت شهرستان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در این کارگاه مطالبی در خصوص نحوه تشخیص کالاهای مجاز از غیر مجاز، مضرات استفاده از فرآورده های غیر مجاز دارویی، آرایشی و بهداشتی قاچاق عنوان شد.
کارشناس نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در این جلسه گفت: تمامی کالاها باید آرم سلامت غذا و دارو را دارا باشند و در خرید محصولات باید دقت کافی را نمود، چرا که اغلب کالاهای آرایشی قاچاق دارای سرب و موادی هستند که می تواند باعث ایجاد آلرژی و مشکلات پوستی گردد.
همچنین در این کارگاه آموزشی توجیهی نحوه استفاده عملی از نرم افزار ttac که در زمینه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت و سلامت کالاهای سلامت محور کاربرد دارد، آموزش داده شد.
شایان ذکر است این کارگاه آموزشی و توجیهی برای ارتقاء سطح دانش عمومی و افزایش مشارکتهای مردمی و اجرای برنامه های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای مردمی کردن مبارزه با پدیده شوم قاچاق برگزار و در پایان این کارگاه آموزشی مطالبی درخصوص اهمیت حمایت از تولید ملی و تاکید بر خرید محصولات ایرانی و تبیین مضرات کالاهای قاچاق ارائه شد.