معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری:

ارزش ریالی و ارزی قاچاق کاهش یافته است

اقتصاد پنهان- معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری گفت: با اقدامات صورت‌گرفته به منظور جلوگیری از قاچاق، حجم قابل توجهی از ارزش ریالی و ارزی قاچاق کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از فارس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در مراسم افتتاح ایکس‌ری پرسرعت کامیونی در گمرک دوغارون خراسان رضوی با اشاره به مشکلات منطقه اظهار داشت: اکنون در نقطه صفر مرزی با طیب خاطر راجع به مشکلات سخن می‌گوییم که این امنیت مرهون خدمات و تلاش شما در منطقه است.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی پرداخت و یادآور شد: موضوع سه ضلع دارد که مردم، مسئولان و تولیدکننده نقش اساسی ایفا می‌کنند، یکی از راه‌های حمایت از کالای ایرانی، جلوگیری و مبارزه با قاچاق کالا است که در این راستا اقدامات اساسی و قابل توجهی صورت گرفته است.
امیری با اشاره به راه‌اندازی دستگاه‌های سخت‌افزاری ایکس‌ری گفت: این موضوع در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تأمین امنیت است، همچنین موضوع دیگر اصلاح روش‌ها و فرایندها و قوانین و مقررات است که رسانه‌ها کمتر به آن می‌پردازند.
وی یادآور شد: یکی از کارهای اساسی دولت در سال‌های اخیر جلوگیری از قاچاق کالا است و حجم قابل توجهی به لحاظ ریالی و ارزی قاچاق کاهش داشته است.