معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

با خرید کالای قاچاق، تولیدکننده داخل توان رقابت نخواهد داشت

اقتصاد پنهان- همایش رعایت حقوق مصرف کنندگان در استان سمنان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، استاندار، مسئولین استانی و واحدهای تولیدی استانی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توجه بیشتر به افزایش کیفی، خدمات پس از فروش و تولید کالاها و خدمات صادرات محور تاکید کرد و افزود : افزایش کیفیت و مقابله کارآمد با قاچاق کالا رویکردهای اصلی در حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است.
وی با بیان اینکه خرید کالای قاچاق به اقتصاد داخلی ضربه می‌زند، ابراز داشت: با خرید کالای قاچاق، تولیدکننده داخل توان رقابت نخواهد داشت لذا برخورد  با این موارد به‌منزله حمایت از کالای ایرانی خواهد بود.
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بابیان اینکه کالای ساخت داخل باید باهدف اقناع و رضایت مشتری تولید و عرضه شود، ابراز داشت: حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی به صادرات بیشتر منتهی خواهد شد، بنابراین علاوه بر حقوق تولیدکننده عموم مردم نیز با استفاده از کالای ایرانی می‌توانند در چرخه اقتصاد کشور تأثیرگذار باشند.
در ادامه استاندار سمنان با اشاره به شعار سال بیان داشت: تولیدکنندگان با قدر دانستن این فرصت طلایی باید ضمن رقابت‌پذیری با کالاهای‌خارجی، در راستای افزایش کیفیت کالا تلاش و رضایت مشتری را جلب کنند که تحقق این مهم رمز موفقیت آنان در عرصه کار و تلاش خواهد بود.
چاوشی با تاکید بر این که باید در سال حمایت از کالای ایرانی و برای تکمیل این زنجیره به صورت جدی فرهنگ سازی شود، ادامه داد : همه باید نسبت به خریداری کالای ایرانی تعصب داشته باشند که حمایت از تولید داخلی بیشترین مشکلات کشور را در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از بین می‌برد.
وی با بیان این که توسعه اقتصادی در گروی ارایه تولیدات کیفی است، گفت: کیفیت کالاهای تولیدی باید به‌گونه‌ای باشد تا به ترغیب مصرف‌کنندگان برای استفاده از تولیدات داخلی بیانجامد.
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه رعایت حقوق مصرف‌کننده وتولیدکننده، لازم و ملزوم یکدیگر است تصریح کرد: نمی توان گفت حق مصرف کننده بر حق تولیدکننده مقدم است و یا برعکس چراکه این دو قشر در سنگر و مسیر اقتصادی واحدی قرار دارند و مکمل یکدیگر هستند.
دراین همایش شماری از بنگاه‌های اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان تجلیل و به واحد‌های منتخب گواهینامه اعطا شد.