کشف بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار سیگار قاچاق در کشور

عوامل مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چند استان کشور موفق به کشف یک میلیون ۱۰۲ هزار نخ سیگار قاچاق شدند.

به گزارش اقتصاد پنهان، ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرهای جهرم در استان فارس،شهرضا در استان اصفهان و پلدختر در استان لرستان جمعا یک میلیون و 102 هزار نخ سیگار کشف و ضبط کردند.

**کشف بیش از 230 هزار نخ سیگار قاچاق در شهرضا
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضاگفت: 230 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در شهرضا کشف شد.
سرهنگ «حمید امیرخانی» افزود: مأموران ایست و بازرسی گلوگاه شهید امامی شهرضا در بازرسی از یک دستگاه کامیون حامل بار ضایعات این محموله قاچاق را که از لامرد بسمت اصفهان درحرکت بود کشف و توقیف کردند.
وی افزود:در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.


**کشف بیش از 700 هزار نخ سیگار قاچاق در جهرم فارس
همچنین فرمانده انتظامی شهرستان جهرم از کشف 729 هزار نخ سیگار قاچاق در بخش کردیان این شهرستان خبر داد.
سرهنگ «یوسف ملک زاده» افزود : ماموران انتظامی بخش کردیان با کسب اطلاعاتی از دپوی محصولات دخانی در منزلی،موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی گفت : ماموران با هماهنگی قضایی در عملیاتی ضربتی، ضمن بازرسی از محل مورد نظر 729 هزار و400 نخ سیگار خارجی قاچاق و دو هزار و390 بسته تنباکو میوه ای را کشف کردند.
سرهنگ ملک زاده با بیان اینکه ارزش کالاهای کشف شده 600 میلیون ریال برآورده شده است، گفت: در این خصوص یک قاچاقچی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

**توقیف 172 هزار نخ سیگار قاچاق در پلدختر
جانشین فرماندهی انتظامی پلدختر نیز گفت: 172 هزار نخ سیگار در سطح شهرستان پلدختر جمع‌آوری شده است.
«علی زراع» افزود: به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی بیش از 172 هزار نخ سیگار در سطح شهر پلدختر جمع‌آوری شده است.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی پلدختر گفت: نیروی انتظامی پلدختر به منظور رفاه حال همشهریان تعداد 900 موتورسیکلت و 40 خودروی مزاحم را توقیف و اعمال قانون کرده است که یکی از خودروهای توقیفی مبلغ 9 میلیون ریال خلافی داشته است.
زارع با بیان اینکه با فعالیت مراکز عرضه قلیان مخالف هستیم، گفت: این مراکز بدون توجه به حقوق شهروندی تا ساعت 3 بامداد فعالیت دارند.
این مسوول با بیان اینکه وجود قلیان مقدمه اعتیاد جوانان است، اظهار داشت: در این مراکز برخی از نوجوانان و جوانان به کارهای خلاف کشیده می‌شوند.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی پلدختر از کشف و ضبط 315 کیسه آرد خبر داد گفت: یک نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است.