جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی برگزار شد؛

مبارزه با قاچاق کالا باید به حرکت عظیم مردمی تبدیل شود

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی به ریاست فتح‌اله حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و جانشین رئیس کمیسیون در محل گمرکات استان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، فتح‌اله حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و جانشین رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در این جلسه اظهار داشت: شرط لازم برای تحقق پیدا کردن و اجرایی شدن شعار سال و داشتن توسعه همگانی در اقتصاد مقاومتی، مبارزه عملی و همه‌جانبه با کالای قاچاق است.
جانشین رئیس کمیسیون تصریح کرد: هر آنچه که تصمیم گرفته می‌شود باید اجرایی شده و نتیجه آن را مردم ملموس ببینند و اگر غیر از این باشد، رقابت و کیفیت به یک مسئله شعاری تبدیل می‌شود و ما برای اینکه این موضوع را  از شعار به عمل تبدیل کنیم باید مبارزه را به شکل عملیاتی انجام دهیم که در این راستا عزم تمام مدیران لازم است.
وی ادامه داد: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا باید برنامه‌ریزی بر مبنای شاخص و پروژه محور با استراتژی بلند مدت و اجرای برنامه‌های کوتاه مدت پیش برود و باید به یک حرکت عظیم مردمی تبدیل شود، زیرا هرجا که حضور و مشارکت جدی مردم را داشتیم زودتر به اهداف مورد نظر دست یافتیم، بنابراین باید از تمام ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد به ویژه ظرفیت‌هایی که سبب تقویت حرکت‌های مردمی می‌شود.
جانشین رئیس کمیسیون عنوان کرد: همه مسئولان در راستای حمایت عملی از کالای داخلی باید به امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز  یک نگاه اعتقادی و تکلیفی داشته باشند زیرا با رونق این معضل شاهد از دست رفتن فرصت‌های شغلی هستیم و امروز یکی از دغدغه‌های نظام و دولت ایجاد اشتغال و حمایت از کالا و تولیدات داخلی است و همگان باید در دستیابی به این اهداف تلاش کنند.
حقیقی خاطرنشان کرد: شعار سال با عملگرایی محقق می‌شود و باید بستر لازم را برای سرمایه‌گذاری و ایجاد امنیت در چارچوب قانون برای تولید داخلی را فراهم کنیم و در این زمینه باید برنامه‌های عملیاتی تدوین و اجرا شود.
وی اضافه کرد: باید در راستای حمایت از تولید داخلی برنامه‌هایی برای واحدهای تولیدی در زمینه ارتقا کیفیت محصولات تدوین و در زمینه اجرایی شدن آن تلاش کرد و افزایش کیفیت سبب رقابت با کالاهای مشابه خارجی می‌شود و به طور قطع مردم از کالای داخلی استقبال و حمایت می‌کنند.
جانشین رئیس کمیسیون تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود که مردم با افتخار به خرید کالای ساخت داخل مبادرت کنند و آحاد مردم هم  وظیفه دارند تا از کالای ایرانی حمایت کنند و تولیدکنندگان باید تلاش کنند تا با بهره‌گیری از تخصص و علم جوانان کشور، کیفیت کالای خود را افزایش دهند.