برگزاری کارگاه «استاندارد مصنوعات و پیشگیری از قاچاق طلا» در قم

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان قم از برگزاری کارگاه آموزشی «استاندارد مصنوعات طلا – پیشگیری از قاچاق طلا» در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، کارگاه آموزشی استاندارد مصنوعات طلا و پیشگیری از قاچاق طلا با محوریت اداره کل استاندارد استان قم و با همکاری دبیرخانه کمیسیون، اتاق اصناف، اتحادیه طلا وجواهر، بازرسی اصناف، بازرسی صنعت و معدن  در سالن اجتماعات آن اداره کل برگزار شد.
اعضای اتحادیه صنف طلا وجواهر، واحدهای تولیدی و عرضه کننده طلا و جواهر و سنگ های قیمتی، بازرسان اتاق اصناف، بازرسان صنعت معدن و تجارت و اعضای دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز استان قم در این کارگاه آموزشی حضور داشتند.
در این دوره آموزشی در خصوص اهمیت تعیین عیار طلا، کدشناسایی واحد تولیدی، علامت استاندارد روی محصول تولیدی، روشهای تعیین عیار و نمونه برداری از طلا توضیحاتی ارائه شد.
همچنین ضمن تشریح مواد قانونی مربوط به طلا در قانون توسعه جدید استاندارد سازی و وظایف کمیته نظارت بر طلا در استان قم، وضعیتکشورهای تولید کننده طلا در جهان و جایگاه ایران بررسی شد.
در پایان خانم مهندس رجایی مدرس این دوره آموزشی، سامانه نظارت بر ثبت مشخصات واحدهای تولید طلا در کشور را برای اعضا تشریح کرد.