کشف ۳۶۰ میلیون یورو و دلار قاچاق

اقتصاد پنهان- جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ماموریت مهم ناجا در سال ۹۷ برخورد با قاچاقچیان ارزی است، گفت: پس از تک نرخی شدن ارز، تاکنون ۱۶۰ میلون دلار و ۲۰۰ میلیون یورو اسکناس قاچاق کشف و ضبط شده است.

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار اسکندر مومنی امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران در ساری با اشاره به اینکه برخورد و مقابله با قاچاق ارز به صورت مستمر تا پایان سال جاری از ماموریت های اصلی ناجا محسوب می شود، افزود: 112نفر از قاچاقچیان و دلالان ارزی دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.
وی به پلمپ 50 صرافی غیر مجاز و اخطار به 100 صرافی که فعالیت های غیر قانونی ارزی انجام داده اند اشاره کرد و بیان داشت: از آنجاکه سال 97 به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت گسترده تر از سال های دیگر در ناجا انجام می شود.
سردار مومنی به شکل گیری ساختار پلیس در گمرگ های کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که وزارت اقتصاد و دارایی زمینه استقرار پلیس در گمرگات کشور را فراهم کند، به طور یقین برخورد با قاچاق کالا و ارز گسترده تر می شود و پلیس گمرگ آماده استقرار است.
وی به افزایش 50 درصدی کشفیات سال 96 نسبت به سال 95 در ناجا اشاره کرد و گفت: پوشاک، کفش و انواع پارچه که برای پوشاک استفاده می شود، بیشترین کالای قاچاق در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه باندهای بزرگ که قاچاق بیش از 500میلیون تومانی را انجام می دهند، بیشترین قاچاقچیان کشور هستند، گفت: ناجا نیز در صدد متلاشی کردن این باند ها در سال جاری است.