استاندار یزد مطرح کرد:

ضرورت شناسایی ظرفیت‌های داخلی برای حمایت از تولیدکنندگان بومی

اقتصاد پنهان- زمانی قمی با اشاره به‌ضرورت شناسایی ظرفیت‌های داخلی برای حمایت از تولیدکنندگان بومی،‌گفت: افزایش قدرت خرید مردم،‌ متعادل‌سازی قیمت‌ها، افزایش کیفیت تولیدات داخلی باعث گرایش به تولیدات داخلی می‌شود.

به گزارش اقتصاد پنهان، زمانی قمی با اشاره به اهمیت شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده است، بیان کرد: این شعار، شعار کامل و جامعی است و اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی را در دل خود جای‌داده است و مدیریت ارشد استان برای تحقق عملی شعار سال و فرمایش رهبر فرزانه انقلاب تمام تلاش خود را انجام خواهد داد و به نصب بنر و برگزاری همایش و سخنرانی در این رابطه اکتفا نخواهد کرد.
استاندار یزد صنعت کفش، پوشاک و لوازم‌خانگی را ازجمله صنایع مؤثر در توسعه اقتصادی کشور و استان دانست و گفت: در صورت حمایت و ارتقای کیفیت تولید، می‌توانیم گامی مؤثر در راستای تحقق شعار سال برداریم.
وی ادامه داد: در صنعت کفش 500 هزار نفر مشغول به کار هستند و هنوز 50 درصد این ظرفیت خالی است و در سال 95، یک‌صد و 82 میلیارد تومان قاچاق کالا در این صنعت داشتیم و یک‌صد و 27 میلیارد تومان از مجاری رسمی وارد کشور شده است.
رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد افزود: گردش مالی صنعت پوشاک 3 هزار میلیارد تومان است که اگر جلوی قاچاق کالا را در این حوزه بگیریم بیش از 300 هزار شغل به مشاغل موجود در صنعت پوشاک اضافه خواهد شد.
وی حجم گردش مالی لوازم‌خانگی را 30 هزار میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: تنها 40 درصد این حوزه را لوازم‌خانگی داخلی تشکیل می‌دهند، با این ظرفیت در حوزه لوازم‌خانگی 100 هزار نفر اشتغال داریم و اگر جلوی 15 هزار میلیارد تومان قاچاق کالا در این حوزه را بگیریم و 2500 میلیارد تومان واردات لوازم‌خانگی از مجاری قانونی را بگیریم هم اشتغال موجود حفظ می‌شود و هم شاهد افزایش اشتغال چشمگیری خواهیم بود.
زمانی قمی با اشاره به‌ضرورت شناسایی ظرفیت‌های داخلی برای حمایت از تولیدکنندگان بومی،‌گفت: گرایش به تولیدات داخلی مستلزم افزایش قدرت خرید مردم،‌ متعادل‌سازی قیمت‌ها، افزایش کیفیت تولیدات و محصولات داخلی و استفاده از مدل‌های روز و کارآمد است.