معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

کالای قاچاق ذائقه فرهنگ ایرانی- اسلامی را تغییر می‌دهد

اقتصاد پنهان- جانشین رئیس کمیسیون استان یزد ضمن تبیین جنبه‌های مختلف شعار حمایت از کالای ایرانی به‌ویژه در ابعاد سیاسی و اجتماعی، یزد را به‌عنوان استانی توانمند درزمینه اقتصادی، فرهنگی و مردمی برای سرعت بخشی به جریان عملی عنوان سال دانست.

به گزارش اقتصاد پنهان، طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در نگاه اول بعد اقتصادی شعار حمایت از کالای داخلی در جامعه پررنگ احساس می‌شود اما این موضوع ابعاد مختلفی در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دارد و اگر بخواهیم اقدامات ما در مسیر عملی تحقق شعار سال باشد، باید تمام ابعاد را موردتوجه قرار دهیم.
جانشین رئیس کمیسیون استان یزد با تبیین ابعاد سیاسی و اجتماعی شعار حمایت از کالای داخلی بر باورپذیری و همبستگی همگانی نسبت به این موضوع تأکید کرد و گفت: کالای قاچاق ذائقه فرهنگ ایرانی- اسلامی را تغییر می‌دهد و بر این اساس ترویج مصرف تولیدات ملی و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز ضرورت دارد.
وی ادامه داد: اثرگذاری هر امری در باورپذیری و همبستگی ارکان آن موضوع است و برای تحقق شعار سال نیز تولیدکنندگان باید آگاهانه بر نیازسنجی بازار و کیفی نگری محصولات، مسئولان برای تسهیل گری و زمینه‌سازی تولید و عرضه مناسب و مردم نیز عزم جدی نسبت به فرهنگ‌سازی و مصرف کالای داخلی داشته باشند.
طالبی خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولیدات ملی مردم نقش ویژه و پررنگی در موضوع فرهنگ‌سازی و ترویج مصرف دارند و ضروری است تریبون‌های رسمی و غیررسمی، گروه‌های مرجع، سازمان‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها، روحانیون و سایر گروه‌های مورد اعتماد عزم جدی برای نقش‌آفرینی نسبت به فرهنگ‌سازی و معرفی این رویکرد نشان دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تشریح کرد: باید زیرساخت‌های لازم و شرایط مناسب را در حوزه امنیتی برای رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال از یک‌سو و زمینه‌سازی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی دیگر فراهم‌سازیم که با توجه به اقدامات و بهره‌مندی کشور از دستگاه‌های پیشرفته بتوانیم کاهش تدریجی قاچاق کالا را شاهد باشیم.وی افزود: مصرف محصولات خارجی مخصوصاً آن‌هایی که به‌صورت قاچاق وارد می‌شود ذائقه فرهنگ ایرانی- اسلامی را تغییر می‌دهند و از بعد دیگر بر روی اشتغال و تولید اثر می‌گذارد و ما باید با همراهی مردم فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را نسبت به مصرف کالای خارجی جایگزین نماییم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه کشور با دغدغه‌های اجتماعی متعددی روبه‌رو است، باید بپذیریم که ریشه اکثر مشکلات اجتماعی موضوعات معیشتی و اقتصادی هستند و با این نگاه همدل و همسو برای تحقق شعار سال که ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و آسیب‌های اجتماعی را نیز به همراه دارد با عزم جدی تلاش کنیم.