رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دیدار با کارکنان این ستاد عنوان کرد:

تهدیدها را به فرصت تبدیل خواهیم کرد/ اساس کار سازمانی بر مبنای صداقت است

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نخستین نشست خود با کارکنان این ستاد در سال جدید به تشریح دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداخت و گفت: صداقت همراه با تکریم و احترام متقابل در فضایی دوستانه مسیر دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده را هموار می‌سازد.

به گزارش اقتصاد پنهان، رییس جدید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آرزوی سلامتی و توفیق برای خدمتگزاران نظام اسلامی ضمن تقدیر از تلاش های مؤثر حبیب اله حقیقی رییس پیشین ستاد گفت: در سایه همدلی، همفکری و همراهی با یکدیگر تمام تلاشمان را برای عمل به تعهد در قبال تحقق خواسته‌های رهبرمعظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، دولت و ملت به کار خواهیم بست. 

مؤیدی خرم آبادی با تشکر از حسن اعتماد رییس جمهوری به وی، اظهار امیدواری کرد که با تلاش جمعی، تمامی دستگاه‎ها در حرف و عمل پاسخگوی مطالبات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری محترم باشند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه‌های سازمانی تصریح کرد: سازمان‌های انسان‌مدار می‌بایست بر تقویت رفاه و روحیه کارکنان به عنوان بزرگترین سرمایه‌های مادی و معنوی متمرکز شوند.
علی مؤیدی خرم‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود، شهادت اولین شهید مباره با قاچاق کالا و ارز (شهید ایوب اسلامی نیا) در سال 97 را تبریک و تسلیت گفت و اظهار داشت: از خودگذشتگی و رشادت عوامل مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ما را در انجام ماموریت‌ها بیش از پیش مصمم خواهد ساخت.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کلا و ارز در ادامه به تشریح خط مشی مدیریت جدید در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و گفت: توجه به صیانت، ارتقا دانش و آموزش کارکنان ستاد به عنوان مولفه‌های بارز یک سازمان پویا، در بالاترین درجه اهمیت قرار می‌گیرد.

وی جایگاه و اهمیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بسیار مهم و حساس دانست و افزود: قطعا با به خطر افتادن منافع باندهای سازمان یافته، این ستاد در زمینه‌ها و جنبه‌های گوناگون مورد هجوم و تهدید گسترده قرار خواهد گرفت.

مویدی خرم آبادی ادامه داد: برای تبدیل این تهدیدها به فرصت باید با هوشیاری و کسب دانش و ارتقای آگاهی پیش رفت و از بالا بردن تخصص کارکنان نباید غافل شد.

وی تلاش مضاعف در مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بهبود فرایند ها را یکی از مؤثرترین راه های تحقق شعارحمایت از کالا ایرانی برشمرد و افزود: امسال از همه حیث یک سال مهم و سرنوشت‌ساز می‌تواند باشد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال و تاکید ایشان بر جدیت برای کنترل واردات بی‌رویه و مبارزه با قاچاق به‌عنوان بهترین راه حمایت از کالای ایرانی، افزود: این ستاد بر پایه‌ی تغییرات مدیریتی جدید با تدوین برنامه‌های مناسب در راستای کاهش زمینه‌های قاچاق کالا و ارز و بررسی راهکارهای پیشنهادی برای اصلاح یا بهبود فرایندها و بسترهای تاثیرگذار اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی بر این حوزه، در چارچوب قانون سیاست‌های اجرایی مناسبی را ارائه خواهد کرد.