فرماندار شهرستان شاهرود:

خرید کالای ایرانی بهترین راهکار توسعه اقتصادی کشور است

اقتصاد پنهان- فرماندار شهرستان شاهرود گفت: بهترین راهکار افزایش تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور خرید کالاهای ایرانی است که باید برای فرهنگ سازی این راهبرد تلاش همگانی صورت گیرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، فرماندار شاهرود با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام حمایت از کالای ایرانی، از همه دستگاه های اجرایی و آحاد مردم خواست تا برای تحقق شعار امسال تلاش کنند.
سید محمدرضا هاشمی بر ضرورت اقدامات لازم توسط دستگاه های اجرایی در راستای فرهنگ سازی و اعتماد سازی در مردم به منظور مصرف کالاهای تولید داخلی تاکید و تصریح کرد: تولید کنندگان باید متناسب با ذائقه مصرف کننده کالای با کیفیت و مطابق با استاندارد به بازار عرضه کنند و این امر مهم گسترش زمینه اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و کاهش وابستگی به کالای خارجی را به دنبال خواهد داشت.
هاشمی با بیان اینکه استفاده از تولیدات و محصولات دانش بنیان که توسط نخبگان استان تولید می شود ملاک ارزیابی دستگاه ها بوده و در این خصوص مدیران نهادها برای حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند، گفت: هیچ کشوری به توسعه نرسیده مگر آنکه مردم آن کشور مصمم شدند که از کالاهای تولیدی کشور خود استفاده کنند.
فرماندار شاهرود افزود: در سایه این حمایت ملی و بوجود آوردن بستر و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جدید و حفظ سرمایه گذاری های موجود با توجه به بازسازی و نوسازی و رقابتی ساختن آن ها می توان به آینده کشور و اشتغال پایدار و منافع ملی، احساس نشاط و سرزندگی جوانان و رضایت مصرف کنندگان، امید بست.
وی خاطرنشان کرد: حمایت از کالای ایرانی راهبردی است که همه مردم کشور باید آن را در سال 1397 پیگیری کنند تا چرخ بنگاه‌های کوچک و متوسط بیشتر به حرکت آید و شکوفایی اقتصادی حاصل شود ، این امر می‌تواند اشتغال زایی را برای جوانان کشور در پی داشته باشد.
هاشمی ادامه داد: حمایت از تولید و کالای ایرانی در 2 رکن نظام تصمیم گیر و قانون گذار که به تولید جهت می دهد مطرح است و باید در خصوص مسایل مختلف ازجمله امنیت سرمایه گذاری در تولید ،تثبیت نرخ ارز، تامین علوم و ماشین آلات روز، حذف قوانین دست و پاگیر و موانع توسعه کسب و کار تلاش شود.
فرماندار شاهرود گفت: بدون تردید آینده اقتصاد ایران با مشارکت آگاهانه و حمایت‌های فراگیر مردم از تولیدات داخلی و کار و تلاش جهادی و مضاعف مسوولان روشن و امید‌بخش است.