فرمانده مرزبانی ناجا:

کشف کالای قاچاق در مرزهای کشور ۹ برابر افزایش یافت

اقتصاد پنهان- فرمانده مرزبانی ناجا گفت: کشف کالای قاچاق در مرزهای کشور درسال ۹۶ نسبت به سال قبل از آن ۹ برابر افزایش یافت.

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار قاسم رضایی در حاشیه گشت زنی در مرز آبی اروند و خلیج فارس در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: در سال 96 پس از هدفمند شدن واردات کالاهایی چون شکر، برنج، پوشاک، پارچه، دارو و وسایل برقی خانگی و با تلاش نیروهای مرزبانی کشفیات کالاهای قاچاق در این بخش 9 برابر افزایش یافت.
فرمانده مرزبانی کشور گفت: تعداد پرونده های تشکیل شده قاچاق کالا با جریمه بالای یک میلیارد ریال در سال گذشته نسبت به سال 95 یک و نیم برابر و پرونده های با بیش از جریمه 100 میلیون ریال پنج برابر نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
سردار رضایی گفت: در راستای هدفمند کردن واردات کالاهای یادشده و با توجه به تجهیزات وارد شده در ناوگان دریایی، پیش بینی می شود امسال کشفیات کالای قاچاق افزایش مضاعفی داشته باشد.
وی با بیان اینکه امروز رفتار و اعمال مرزبانان مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس است، گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار مورد نظر ایشان برای امسال (حمایت از کالای ایرانی )، مرزبانان وظیفه مضاعفی در راستای مقابله با قاچاق کالا پیدا کرده اند.
سردار رضایی افزود: به منظور مبارزه با قاچاق کالا در سراسر مرزهای کشور به ویژه مناطقی که سابقه تردد غیرمجاز دارند، اقدامات مقابله ای و نظارتی مضاعفی خواهیم داشت.
وی تعامل دستگاههای مرتبط و مرزنشینان با مرزبانان را در بحث مبارزه با قاچاق کالا موثر دانست و گفت: اگر همه دستگاههای ذیربط و مردم مرزنشین برای مقابله با قاچاق کالا با مرزبانان تعامل داشته باشند قطعا قاچاق کالا کاهش می یابد.