معاون استاندار سمنان:

دستگاه های اجرایی سمنان موظف به خرید کالای ایرانی هستند

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: به منظور فرهنگ سازی و ترویج خرید کالاهای ایرانی، تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف به خرید کالای ایرانی هستند.

به گزارش اقتصاد پنهان، سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه کیفیت کالاها باید به گونه ای باشد تا مردم استفاده از کالاهای داخلی را بپذیرند، اظهارداشت: بهبود وضعیت اقتصاد و اشتغال کشور در گرو خرید کالای ایرانی توسط مردم است و میزان بهره مندی مردم از رفاه اجتماعی به رونق کسب و کار در استان وابسته است.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر در رده کشورهای صنعتی و بهره مند از تولید در جهان قرار گرفته است اما با این وجود همچنان کالاهای خارجی با نشان های مختلف در بازار فروش دیده می شود.
ناجی ادامه داد : آمارهای اقتصادی نشان می دهد محصولات ایرانی به مراتب از کیفیت بالاتری نسبت به برخی محصولات مشابه خارجی برخوردار هستند و اگر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی درستی در این زمینه صورت گیرد می توان شاهد استقبال مردم از خرید کالای ایرانی بود.
معاون استاندار سمنان، خرید کالاهای ایرانی توسط دستگاه های اجرایی را عنصری مهم در ترویج فرهنگ خرید محصولات داخلی دانست و اضافه کرد: خرید کالای ایرانی به معنای بهبود وضعیت معیشت بخش مهمی از افراد جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم است.
ناجی بیان داشت: تبلیغ خرید کالای ایرانی نیازمند به فرهنگ سازی است و باید در کتب درسی دانش آموزان و دانشجویان موضوع حمایت از تولیدات داخلی که از الزامات مهم برنامه اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، گنجانده شود و مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این که، ترویج فرهنگ خرید کالاهای ایرانی منجر به رونق تولید داخلی می شود، ادامه داد: جلوگیری از خروج ارز از کشور، رونق اشتغال، کاهش بیکاری جامعه، افزایش فرصتهای شغلی برای جوانان، جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها، اصلاح فرهنگ اجتماعی و رفتاری مردم در خرید از جمله نتایج خرید کالای ایرانی است.
ناجی افزو : حمایت از کالا و تولیدات ایرانی یک وظیفه همگانی است و اجرای اقتصاد مقاومتی یعنی توجه به توان داخلی و خرید کالای ایرانی در همین راستا است.
معاون استاندار سمنان خاطرنشان کرد: با فراهم سازی سازوکارهای مناسب زمینه برای رونق تولیدات داخلی در محصولات مختلف فراهم می شود که این موضوع در افزایش اشتغال و کاهش واردات محصولات خارجی موثر است.

اخبار مرتبط