مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

استحکام اقتصاد و کاهش وابستگی دو مزیت خرید کالای ایرانی است

اقتصاد پنهان- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: با خرید کالای ایرانی هم می‌توان به اقتصاد کشور استحکام‌ بخشید و هم کاهش وابستگی به دیگر کشورها را تجربه کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حجت‌الاسلام علی شکری ضمن اشاره به نام‌گذاری سال97 به نام حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: حمایت از کالای ایرانی در حالی در میان سخنان معظم له قرار می‌گیرد که ایشان برای دهمین سال متوالی در شعار سال، به اقتصاد اشاره مستقیم دارند و این یعنی اهمیت اقتصاد نباید بر هیچ‌کس پوشیده باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ادامه داد: شعار سال 97 اما از جهات مختلف، دارای اهمیت بسزایی است و می‌توان برای آن دو مزیت و ویژگی بارز در نظر داشت؛ نخست اینکه خرید کالای ایرانی می‌تواند به استحکام‌بخشیدن به اقتصاد کشور کمک شایانی کند و دوم در رفع وابستگی به کشورهای دیگر مؤثر است.
وی در بیان مقوله نخست یعنی استحکام‌بخشی به اقتصاد، توضیح داد: خرید و حمایت از کالای داخلی یکی از زیرشاخه‌های اقتصاد مقاومتی است که از آن به‌مثابه توان ملی نیز یاد می‌شود، لذا اگر در کشور این توان ملی افزایش یابد درنهایت شاهد افزایش تولید و توان رقابت با نمونه‌های خارجی از سوی تولیدکننده داخلی خواهیم بود که این امر به توسعه اقتصادی و درنتیجه استحکام اقتصاد منجر خواهد شد چراکه با خود، رونق را به همراه می‌آورد.
شکری درباره کاهش وابستگی نیز تأکید کرد: حمایت از کالای ساخت داخل، حفظ استقلال کشور را ابتدا در بعد اقتصادی و سپس در بعد سیاسی منجر می‌شود چراکه حمایت از توان ملی، موجب تولید، قدرت، اقتدار و توسعه در بین کشورهای منطقه و جهان شده و در نظام‌های بین‌المللی دست بالاتر را به ایران اسلامی می‌دهد.
ایشان خاطرنشان کرد: حمایت از کالای ایرانی البته مزیت‌های فراوان جانبی دیگری نیز دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به رفع مشکل بیکاری، افزایش امید در جامعه، درونی شدن اقتصاد و برون‌گرا بودن آن، تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: یکی از مزیت‌های جانبی کالای ایرانی این است که ما با حمایت از آن می‌توانیم قشر جوان جامعه را نیز حمایت کنیم یعنی ارتقای تولیدات داخلی می‌تواند به انگیزه بخشی به جوانان مستعد و تحصیل‌کرده ایران اسلامی منجر شود و این امر قطعاً در میدان دادن به قشر جوان مؤثر خواهد بود.
شکری بابیان اینکه تحقق شعار سال97 تنها به دست مردم و یا دولت نبوده بلکه تمام آحاد جامعه برای آن باید تلاش کنند، گفت: از مسئولان انتظار داریم که با برنامه‌ریزی دروازه واردات کالاهای خارجی را تنگ‌تر کرده و بجای آن حمایت از تولیدکننده را به منصه ظهور و بروز برسانند همچنین از مردم نیز انتظار می‌رود تا حمایت از کالای ایرانی را رعایت کنند.
وی در خاتمه بیان داشت: در تحقق شعار سال اما جلوگیری از قاچاق کالا و ارز نیز نقشی اساسی دارد لذا مسئولان باید برای جلوگیری از قاچاق کالا تمهیدات ویژه‌ای را در دستور کار قرار دهند.