تاکید ائمه جمعه سمنان بر حمایت از کالای ایرانی

اقتصاد پنهان- امام جمعه موقت سمنان با تاکید براینکه باید جلوی واردات بی رویه گرفته شود، گفت: مسئولان برای تحقق شعار سال باید با جدیت وارد صحنه شده و برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشند.

به گزارش اقتصاد پنهان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین مهدوی نژاد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بعد از تحویل سال در حرم مطهر رضوی ابراز داشت: نامگذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی نکته بسیار اساسی از سخنان رهبری بود.
امام جمعه موقت سمنان با اشاره به اینکه 10 سالی است رهبری مسائل اقتصاد مقاومتی را در شعار های سال مطرح می کنند، بیان کرد: حمایت از کالای ایرانی یکی از نکات اساسی در حل مشکلات مملکت است.
وی با بیان اینکه خطاب رهبری در تحقق شعار سال آحاد مردم و مسئولین هستند، افزود: مسئولان باید وارد صحنه شوند و برای تحقق شعار سال برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشند.
مهدوی نژاد با تاکید براینکه باید جلوی واردات بی رویه گرفته شود، گفت: باید تسهیلات در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد و بر کار تولید نظارت شود.
وی با تاکید براینکه برای «حمایت از کالای ایرانی» باید فرهنگ سازی شود، تصریح کرد: مطبوعات و رسانه ها باید خرید جنس ایرانی را در جامعه فرهنگ سازی کنند.
حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی امام جمعه میامی نیز ضمن بیان اینکه برای تحقق شعار سال با هدف رونق بازار و ایجاد اشتغال اقدامات فرهنگی موثر است، ابراز داشت: عرضه کالای ایرانی با کیفیت بالا، کاهش هزینه برای رونق بازار فروش کالای ایرانی، ایجاد بنگاه‌های تولیدی داخلی فراگیر و بزرگ‌تر و جلوگیری از ورود کالاهای خارجی مشابه تولید داخل از مهم ترین راهکارها در راستای حمایت از تولید ملی است.
وی بابیان اینکه اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری نقشه راهی برای رونق اقتصادی است، تصریح کرد: اگر به همه ابعاد شعار سال به معنای واقعی عمل و تولیدکننده مورد حمایت واقع شود، می توان به هدف مذکور دست‌یافت اما در گام نخست باید مسئولان و مردم نیز کالای ایرانی را بیشتر در سبد خانوار لحاظ کنند.
امام جمعه میامی با بیان اینکه برای رسیدن به تحقق شعار سال نیازمند حمایت ملی از آن هستیم، خاطرنشان کرد: هر چه در این راه بیشتر تلاش کنیم زمینه‌های ایجاد اشتغال بیشتر فراهم می‌شود و راه رسیدن به این هدف از اقدامات موثر فرهنگی گذر می‌کند که در این بین نقش ادارات فرهنگی می‌تواند حائز اهمیت باشد.
همچنین امام جمعه شاهرود حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عباس امینی با اشاره به شعار رهبر انقلاب اسلامی در حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: رهبر انقلاب در پیام نوروزی خود مسأله اصلی کشور در سال جدید را اقتصاد و معیشت مردمی عنوان کردند.
امام جمعه شاهرود تصریح کرد: رهبر انقلاب بر تولید ملی در سال‌های اخیر تأکید داشتند و در ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز یکی از ارکان مهم، این موضوع است؛ چراکه با توجه به بیان رهبری بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، اشتغال بوده و این امر با سرمایه‌گذاری و آسیب‌های اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تشویق مردم به سمت خرید کالای ایرانی یک امر به معروف بزرگ است، گفت: باید مردم را به معروفات دعوت و از منکرات نهی کنیم و امروز بزرگ‌ترین معروف حمایت از کالای ایرانی و نفی کالای خارجی است تا اقتصاد کشور رونق داشته باشد و مقاومت و عزت و اقتدار ملی در جنگ اقتصادی محقق شود.
امینی خاطرنشان‌کرد: خرید کالای داخلی یعنی حمایت از سرمایه و تولید ملی و اعتلا و اقتدار کشور در عرصه اقتصادی و باید همه مردم به این سمت حرکت کنند و مسئولان نیز در این راستا عمل کنند.