استاندار سمنان:

مسؤولان برای خرید کالای ایرانی فرهنگ سازی کنند

اقتصاد پنهان- استاندار سمنان گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی خرید کالای ایرانی را در جامعه برای افزایش رونق کسب و کار و حفظ اشتغال موجود فرهنگ سازی کنند.

به گزارش اقتصاد پنهان، سید شهاب الدین چاوشی افزایش تولید و اشتغال را برای تحقق اقتصاد مقاومتی نسخه مؤثری دانسته و ادامه داد: باید در سال 97 نیز برای تحقق آن تلاش کرد.
وی اظهار داشت: با دگرگونی در فرهنگ و استفاده از کالاهای ساخت وطن، راه را برای افزایش تولید و اشتغال باز می کنیم و اگر مصارف عمومی جامعه تحت ضابطه و نظم در نیاید و اگر اولویت ما در مصرف کالاهای ایرانی نباشد و تولید به فروش و توزیع منجر نشود حتی اشتغال موجود نیز صدمه می بیند.
رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان خاطرنشان کرد: عزم همگانی در جهت رفع این معضل باید شکل بگیرد و البته در کنار تولید، به دقت صاحبان واحدهای تولیدی در کیفیت کالاهای تولیدی ایرانی بیفزایند تا هموطنان رغبت بیشتری برای مصرف کالای ایرانی پیدا کنند.
چاوشی تصریح کرد: با خرید کالاهای ایرانی علاوه بر رونق اقتصاد و همچنین افزایش انگیزه سرمایه گذاران داخلی برای سرمایه گذاری در صنایع کشور، سود حاصل از فروش کالاهای ایرانی نیز به جیب کارگران کشورمان می رود.
استاندار سمنان ادامه داد: اولویت هر ایرانی باید مصرف کالاهای ایرانی باشد چرا که در صورت رونق بازار داخلی، در برگشت اجناس بی کیفیت و یا معیوب از سوی مصرف کنندگان، تولید کننده نیز ملزم به افزایش کیفیت شده و پاسخگو خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه فروشندگان نیز باید در جهت افزایش اشتغال جوانان اجناس و کالاهای ایرانی به مردم عرضه کنند گفت: صنایع کشور ایران در راستای رقابت با محصولات خارجی گام های بزرگی برداشته اما کافی نیست و باید بر اساس ذائقه مصرف کننده نسبت به تولید با کیفیت و با قیمت مصرف مناسب و در نهایت سود آوری برای مملکت و افزایش اشتغال برای جوانان تلاش شود.