کشف ۸۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان ایلام

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی ایلام گفت: امسال با هماهنگی تمامی ارگان های مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیش از ۸۰ میلیارد ریال از این کالاها شناسایی و توقیف شده است.

 

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از ایرنا، سردار نورعلی یاری در نشست خبری اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال 96 با چالش های متعددی روبرو بود که در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب ، هوشیاری مردم و آمادگی ارگان های مختلف و به‌ویژه پلیس این بحران ها را با سلامت و موفقیت پشت سر گذاشت.

وی افزود: حادثه زلزله استان کرمانشاه یکی از بزرگترین مشکلات بود که پس لرزه های آن در ایلام نیز مشاهده شد و پلیس استان تلاش کرد با اعزام نیروهای کمکی به مناطق آسیب دیده به کمک مردم نیازمند بشتابد.
فرمانده انتظامی ایلام اضافه کرد: ناجای استان در سال 96 تلاش کرد با بهره گیری از تمامی ظرفیت های انسانی و تجهیزاتی خود در اقصی نقاط استان آرامش خیال و امنیت پایدار و محسوسی را برای عموم مردم به ارمغان بیاورد و در این مسیر نیز تا حد قابل قبولی توفیق داشت.
سردار یاری ادامه داد: مهم ترین اولویت پلیس در سال 96 ارتقاء امنیت اجتماعی بود که دغدغه رهبر معظم انقلاب نیز به حساب می آمد و ناجای استان با همت تمامی یگان ها اجازه نداد زشتی ها و پلشتی ها و نارحتی های اجتماعی در این استان شکل گرفته و با اقتدار کامل و با رعایت رافت و عطوفت اسلامی به مسائل پیشرو برخورد کرد.
وی افزود: امسال حدود 80 میلیارد ریال کالای قاچاق از مبادی ورودی استان کشف و ضبط شد، همچنین کشف تعداد زیادی سلاح غیر مجاز در استان نسبت به سال گذشته را داشتیم، مقابله با قاچاق سوخت از طریق مرز استان و افزایش چند درصدی کشف از دیگر اقدامات این حوزه بوده است.
یاری گفت: کشف بیش از یک میلیون و 200 هزار مواد محترقه و آتش زا در سال 96 از دیگر اقدامات موثر این حوزه بوده است.
سردار یاری تصریح کرد: کشف 39 هزار عدد قرص های روان گردان از دیگر اقدامات این حوزه در سال 96 بود، کشف 90 درصدی جرم در فضای مجازی که بیشترین جرم در حوزه فضای مجازی کلاهبرداری بوده است، در این راستا بیش از 800 اقدام مجرمانه در فضای مجازی مربوط به استان های سراسر کشور را داشتیم.
وی به برنامه های سال 97 پلیس استان ایلام اشاره کرد و تاکید کرد: شعار ایام نوروز پلیس ، شادی بهاری همراه با نظم و امنیت است.
سردار یاری اضافه کرد: 20 ایستگاه برای نظارت بر تفرجگاه ها و تامین امنیت مراکز تفریحی ، زیارتی بویژه در خروجی های شهرهای استان مستقر می شود.
فرمانده انتظامی ایلام گفت: طرح نوروزی پلیس از امروز 24 اسفند آغاز و تا 15 فروردین 97 ادامه دارد و در این ایام تمامی یگان های ناجای استان ایلام در اماده باش کامل هستند تا امنیت و آسایش شهروندان را بطور کامل محقق کنند.