بررسی روند اجرایی برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا وارز در جلسه کمیسیون استان یزد

اقتصاد پنهان- آخرین جلسه اصلی کمیسیون استان در سال۹۶ به ریاست زمانی قمی، استاندار یزد برگزار شد و عملکرد دستگاه های عضو در خصوص برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا وارز مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد پنهان، رئیس کمیسیون استان یزد در این نشست ضمن تقدیر از دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و دستگاه‌های استان بیان کرد: خیلی امر پیچیده‌ای نیست که بگوییم قاچاق کالا و ارز چه تأثیر منفی‌ای بر کشور و به‌ویژه حوزه اقتصاد می‌گذارد.
وی ادامه داد: به‌طور طبیعی ما زمانی شاهد یک اقتصاد سالم و پویا در کشور خواهیم بود که قاچاق کالا و ارز خیلی تضعیف یا ریشه‌کن شود.
در ادامه زمانی قمی افزود: در هر زمان و مکانی که قاچاق کالا و ارز را مشاهده کنیم، می‌توانیم رد پای یک اقتصاد بیمار و فاسد و رشوه‌گیری و رشوه‌خواری را ببینیم.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: به خاطر همین اهمیت موضوع است که مقام معظم رهبری انگشت تأکید روی موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز گذاشته‌اند و این مسئله را به همه دولت‌ها نیز سفارش کرده‌اند.
وی ادامه داد: علی‌رغم مبارزه همه دولت‌ها با این پدیده شوم و نامناسب هنوز وضعیت کاملاً مناسبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور نداریم و راه زیادی پیش روداریم.
زمانی قمی در پایان سخنان خود بابیان اینکه استان یزد وضعیت مناسبی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد، گفت: علی‌رغم این موقعیت به لحاظ حساسیت جغرافیایی و اینکه استان در مسیر چهارراه مواصلاتی و ترانزیت واقع‌شده است مدیران ارشد استان عزم و اراده جدی در مبارزه با قاچاق کالا دارند.
وی در انتها اهتمام کلیه دستگاه ها پیرامون اجرای دقیق برنامه جامع مبارزه را خواستار و بر رعایت مصوبات جلسه تأکید نمود.