نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد دولت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مناسب بوده است

اقتصاد پنهان- نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در رابطه با مبارزه با قاچاق ارز اقدامات بسیار مناسبی انجام داده و عملکرد دولت و نیروی انتظامی در ارتباط با قاچاق کالا و ارز قابل قبول بوده است.

به گزارش اقتصاد پنهان، عین الله شریف‌پور در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به دلایل افزایش قیمت دلار اظهار کرد: با توجه به اینکه از ماه ژانویه در کشورهای خارجی به علت سال نوی میلادی، بر حسب افزایش تقاضا قیمت دلار نیز بیشتر می‌شود.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر در عید نوروز 15 روز تعطیلی وجود داشته و مردم به اقصی نقاط دنیا مسافرت می‌کنند و در نتیجه تقاضا برای ارز و دلار افزایش می‌یابد، بنابراین زمانی که تقاضا افزایش یابد، اگر بازار تنظیم باشد قیمت‌ها افزایش نیافته اما اگر عرضه و تقاضا با یکدیگر برابری نکند قیمت ارز بیشتر می‌شود.
نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه این که افزایش قیمت ارز به صورت کوتاه مدت بوده و اینکه وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی اعلام می‌کنند که به تدریج قیمت دلار به حالت آرامش دست می‌یابد.
وی بیان کرد: امید است که با نظارت بانک مرکزی و نهادهای نظارتی، این مشکلات و تنشی که در افزایش قیمت ارز نشان داده می‎شود به حالت عادی بازگردد.
شریف‌پور با ابراز تاسف از اینکه قاچاق ارز در کشورمان با سابقه چند دهه‌ای مواجه است اظهار کرد: در این میان برخی افراد سودجو نیز وجود دارند که می‌خواهند به قاچاق ارز دست زنند و در این ارتباط، خوشبختانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات بسیار مناسبی انجام داده و عملکرد و نقش دولت و دست اندرکاران به ویژه نیروی انتظامی در ارتباط با قاچاق کالا و ارز قابل قبول بوده و در این چند ساله به مبارزات خوبی دست زده‌اند.