تجلیل از آثار برگزیده دانش آموزان گلستان در حوزه مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- همایش تجلیل از آثار برگزیده دانش آموزان استان گلستان در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان و دکتر نگارش نژاد مدیرکل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در کانون طه گرگان برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، علی اصغر طهماسبی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در این مراسم گفت: 453 اثر در رشته های نقاشی، انشا، عکاسی و نماهنگ توسط دانش آموزان خوش فکر استان به این مسابقه ارسال شده که ما تنها می توانیم از تعدادی از آنها تجلیل و تقدیر بعمل آوریم و به نظر بنده تمامی این 453 اثر با ارزش و به نوعی برنده هستند.
وی اضافه کرد: تمامی آثار دانش آموزی در حوزه قاچاق کالا و ارز که در حوزه قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات داخلی به نگارش درآمده آثار بسیار ارزشمندی است و ما امیدواریم با شروع فرهنگ سازی در مدارس بتوانیم روزی را جشن بگیریم که همه مردم کالای با کیفیت ایرانی می خرند.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید، ارزش قاچاق کالا و ارز در کشور بالغ بر 25 میلیارد دلار بود که این رقم هم اکنون با کاهش 50 درصدی به 12 و نیم میلیارد دلار رسیده است.
طهماسبی ادامه داد: به رغم محدودیت‌های مالی دولت همچنان در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حال تلاش است و این تلاش زمانی نتیجه می‌دهد که همه قوا و مسئولان با یک نگرش واحد در این راستا قدم بردارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: چنانچه جلوی قاچاق کالا و ارز گرفته نشود تولید داخلی با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد و زمین‌گیر شدن تولیدات داخلی، بیکاری و آسیب های اجتماعی را به همراه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از دشمنان نظام با حربه قاچاق کالا و ارز به دنبال وابستگی کشور به بیگانگان هستند، افزود: چنانچه نیازمند استقلال کشور در عرصه های تولیدی و کاهش آسیب ها هستیم راهی جز توجه و حمایت از تولیدات داخلی نداریم.
وی ادامه داد: استفاده از کالای تولید داخلی زمانی همه گیر می‌شود که از کودکی فرهنگ استفاده از این کالا را در بین اقشار کم سن جامعه و دانش آموزان نهادینه کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و خرید کالای ایرانی از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم است و امروز نیاز است تا همه مسئولین کشور از تمام قوا و نهادها برای ریشه کن نمودن پدیده شوم قاچاق کالا و ارز دوشادوش دولت حرکت کنند.
در ادامه نگارش نژاد مدیر کل فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تقدیر از برگزاری این همایش و مثبت ارزیابی نمودن آن، نقش خانواده ها و دانش آموزان را در  گفتمان  سازی و فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی و عدم خرید کالای قاچاق بسیار مهم شمرد.
وی با تشریح ابعاد مختلف مبارزه با قاچاق کالا و بیان مسئولیت دستگاه های فرهنگی بویژه اموزش و پرورش، از تمامی دستگاه های استانی و کشوری خواست به توجه به پیوست فرهنگی اقدامات، تلاش و هماهنگی مضاعفی را صرف کاهش تقاضای کالای قاچاق در جامعه نمایند.
در پایان از آثار برگزیده در رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی گوناگون با اهدا تندیس، تقدیر نامه و جوایزی تجلیل شد.