جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان برگزار شد؛

قاچاق کالا تهدیدی برای کارآفرینی، سرمایه گذاری و کاهش تخصیص اعتبار به منابع تولیدی

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان در محل سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، فرماندار و رئیس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان درمیان گفت: تقویت تولید و اشتغال در گرو مقابله جدی با قاچاق کالا و ارز است.
محمد بشیری زاده با بیان اینکه کاهش فرصت‌های شغلی، ضربه وارد شدن به واحدهای تولیدی، پایین آمدن کیفیت کالاها و ضربه زدن به اقتصاد جامعه از مضرات قاچاق کالا است، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی مناسب، تقویت مبانی اعتقادی و دینی، نظارت بر عملکرد اصناف و مسدود ساختن و ناامن کردن محورهای تردد قاچاقچیان از مهم‌ترین راهکارهای عملی مبارزه با قاچاق در درمیان به شمار می‌رود.
وی با تاکید بر راه اندازی بازارچه مرزی شهرستان، افزود: راه اندازی این بازارچه در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه نقش موثری دارد.
فرماندار درمیان، افزایش نرخ بیکاری در جامعه، کاهش راندمان تولید و ثروت ملی، وابستگی اقتصادی و از دست دادن منابع درآمدی را از مهمترین آثارسوء اقتصادی قاچاق کالا و ارز بر کشور برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر این قاچاق کالا تهدیدی برای کارآفرینی، سرمایه گذاری و کاهش تخصیص اعتبار به منابع تولیدی می شود.
بشیری زاده با بیان این که با تلاش های شبانه روزی مرزبانان غیور میزان کشف کالای قاچاق در شهرستان درمیان به حداقل رسیده است افزود: حمایت از تولید ملی و خرید باعث ایجاد رونق اقتصادی می‌شود و با کمک به بخش تولید از بروز قاچاق جلوگیری می‌شود.