معاون استاندار مازندران عنوان کرد:

تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی دولت با مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارمازندران به تنظیم برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قالب سند چشم انداز توسعه کشور و بصورت دوره های زمانی کوتاه مدت یکساله و میان مدت تأکید کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، احمد حسین زادگان، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در دیدار دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پس از استماع گزارش اقدامات این کمیسیون، ضمن اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تحقق اهداف و برنامه های اقتصادی دولت بویژه در ایجاد بستر و از بین بردن موانع تحقق اقتصاد مقاومتی، بر قاطعیت، جدیت و سرعت در اجرای برنامه های محوری دولت در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید نمود.
جانشین رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران ضمن توصیف اقدام قاچاقچیان به آسیب بیرحمانه به ارکان فرهنگ، امنیت و اقتصاد جامعه، حمایت همه جانبه از فرآیند مبارزه در سطوح کشوری و استانی توسط دستگاه‌های ذیربط را ضروری دانسته و به اولویت دهی برنامه های فرهنگی و اطلاع رسانی در بین نسل جوان و آینده ساز بویژه دانش آموزان بعنوان یک برنامه محوری تأکید کرد و دراین راستا توجه به آخرین دستاوردها و یافته های علمی را خواستار شد.
تنظیم سند و برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قالب سند چشم انداز توسعه کشور و بصورت دوره های زمانی کوتاه مدت یکساله و میان مدت از دیگر تأکیدات سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این دیدار بود.
همچنین علی پیر فلک، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مازندران، ضمن بیان وضعیت مبارزه با قاچاق در این استان و همچنین دستاوردها و توفیقات چشمگیر دولت یازدهم در امر مبارزه با قاچاق در سطوح ملی و استانی به توصیف عملکرد و اقدامات کمیسیون استان، ظرفیت ها، چالش ها و مشکلات مهم فرارو و اولویت های بومی استان در امر مبارزه پرداخت.
پیر فلک در ادامه به رویکرد ستاد مرکزی در مبارزه علمی، سیستمی و هوشمندانه با پدیده شوم قاچاق با اولویت دهی به برنامه های پیشگیری، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بمنظور آگاه سازی عموم مردم از زیانهای شیوع پدیده قاچاق در جامعه اشاره کرد.