قاچاق سوخت در ماکو به صفر رسید

اقتصاد پنهان- از تردد اتوبوس‌های مسافری یک‌روزه که به بهانه حمل مسافر اقدام به تردد وقاچاق سوخت از مرز بازرگان می‌کردند جلوگیری شد.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از ایسنا سرهنگ حاجی زاده فرمانده هنگ مرزی ماکو در جمع خبرنگاران افزود: از تردد اتوبوس‌های یک‌روزه که در قالب تور مسافرتی با باک‌های تعبیه شده غیراستاندارد اقدام به قاچاق سوخت می کردند جلوگیری شد و دراقدامی گسترده با هوشیاری مرزبانان هنگ مرزی ماکو از به تاراج رفتن سرمایه ملی کشورمان جلوگیری بعمل آمد.
سرهنگ حاجی زاده با هشدار به سودجویان و اخلالگران اقتصاد کشور افزود: سودجویان آگاه باشند که گریزی از چنگال مرزبانان دلاور نیست و مرزبانان همچون سدی دربرابرشان خواهند ایستاد .
وی با اشاره به مساعدت مسئولان شهرستان برای جلوگیری از تردد این اتوبوسها خاطر نشان ساخت:  تا این لحظه به همت مسئولان و مرزبانی جلوگیری از تردد اتوبوس‌های یک روزه با موفقیت کامل اجرا شده و قاچاق سوخت از این طریق به صفر رسیده است.
فرمانده هنگ مرزی با تاکید بر اجرای قانون و رعایت قوانین‌ از سوی رانندگان خصوصا رانندگان اتوبوسها تصریح کرد: از این به بعد با کسانی که از طریق تعبیه باکهای غیر مجاز در اتوبوسها اقدام به قاچاق کنند به شدت هرچه تمامتر بر اساس قوانین جمهوری اسلامی اقدام شده و هیچ گونه تعللی صورت نخواهد گرفت.
سرهنگ حاجی زاده با اشاره به تردد انواع خودروها از جمله سواری، تریلر و اتوبوس از مرز بازرگان گفت: متاسفانه برخی از رانندگان و صاحبان اتوبوسها وتریلرها با طمع سود بیشتر اقدام به قاچاق سوخت و خارج کردن سرمایه ملی از کشور می کنند که مرزبانان حاضر در پست کنترل ومراقبت مرزی بازرگان از این به بعد با شدت با اخلال گران برخورد خواهند کرد.
فرمانده هنگ مرزی ماکو در آخر از عموم رانندگان خواست به عنوان شهروند ایرانی به قوانین نظام جمهوری اسلامی عمل نموده تا از به وجود آمدن هر گونه مشکل برای خود و دیگران جلو گیری شود.