کشف میلیاردها ریال کالای قاچاق طی ماه بهمن در استان خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی از کشف میلیاردها ریال کالای قاچاق در چندین عملیات طی ماه بهمن در این استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، مامورین پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در پی وصول خبری در خصوص ورود نقره قاچاق و توزیع آن در بازار رضا مشهد با انجام کار اطلاعاتی یک باب منزل مسکونی را شناسایی کرده و موفق به کشف 30 کیلو 900 گرم نقره جات خارجی شامل انگشتر، ساعت و دستبند ساخت کشورهای تایلند و ترکیه شدند. ارزش کالای مکشوفه بالغ بر یک میلیارد ریال بر آورد شده است .
مامورین همچنین در بازرسی از یک کانتینر59 هزار عدد انواع اسکوتر، اسکیت، اسباب بازی روتختی و رو بالشتی به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.
مامورین طی چند عملیات دیگر نیز موفق به کشف 15 تن چوب خارجی، 26 هزار و 800 لیتر انواع فرآورده های نفتی، 696 بطر و قوطی انواع مشروبات خارجی، 850 قطعه لوازم یدکی خودرو، 100 ثوب البسه خارجی، 23 دستگاه پمپ هیدرو لیک ترکیه، 57 هزار عدد اجناس دکوری و لوکس منزل، 5 هزار و 40 نخ سیگار خارجی، هزار و 200 دستگاه لوازم خانگی خارجی، 5 هزار و 529 عدد انواع کالاهای متفرقه به ارزش 27 میلیارد ریال شدند. در این راستا 10 دستگاه خودرو توقیف، 26 نفر دستگیر و با پرونده های متشکله به شعب ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات و مراجع قضائی ذیربط معرفی شده اند.
ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با همکاری پلیس فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد در بازرسی و کنترل بار مسافرین پروازهای خروجی و ورودی مقدار هزار و 675 گرم خاویار، 650 ثوب البسه و 5 هزار و 570 عدد انواع قرص های متادون و سایر داروهای ممنوعه به ارزش 870 میلیون ریال و 141 عدد ساعت سوئیسی گرانقیمت به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال را کشف کردند.
همچنین پلیس مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی استان با آگاهی از انتقال پوشاک خارجی به مشهد به طریق مختلف حمل هوایی، حمل با اتوبوس مسافربری و شیوه گوناگون دیگر، طی اقدامات اطلاعاتی دو باب مغازه توزیع پوشاک و دو باب منزل مسکونی و یک غرفه حمل بار در ترمینال مسافربری مشهد شناسایی شد و تعداد 2 هزار و 420 ثوب انواع پوشاک خارجی به ارزش 490 میلیون ریال کشف و 5 نفر در همین رابطه به همراه پرونده مربوطه به مقام قضایی معرفی شدند.
مامورین فرماندهی مرزبانی استان نیز طی چند عملیات موفق به کشف و ضبط تعداد 88 دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند کارکرده، 163 دستگاه کولرگازی، 112 دستگاه بخور، 14 هزار عدد انواع لامپ خارجی، 5 هزار و 103 عدد انواع حوله، 57 هزار عدد انواع ظرف دکوری به ارزش حدود هفت میلیارد ریال شدند.