عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی؛

قاچاق کالا و ارز موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع و حجم فعالیت های تولیدی می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی قاچاق کالا و ارز را موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع و حجم فعالیت های تولیدی اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «غلامعلی جعفرزاده» که در جمع مسوولان استان سخن می گفت،افزود: پدیده شوم قاچاق کالا و ارز ضربه ای سهمگین را بر پیکره تولید و توسعه کشور وارد می سازد.
وی همچنین اظهارداشت:  قاچاق کالا از یک سو درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می دهد و از طرفی باعث خروج بی حاصل ارز، فرار گسترده سرمایه، افزایش بیکاری و کاهش تولیدات صنعتی داخلی خواهد شد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا و ارز موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع، کاهش حجم فعالیت های تولیدی داخل کشور و در نتیجه کاهش اشتغال و  افزایش تورم در جامعه می شود.
وی در ادامه از پدیده قاچاق به عنوان یکی از موانع اصلی بر سر راه توسعه اقتصادی کشور یاد کرد و  افزود: همه دستگاه ها و حتی خود مردم باید تلاش کنند تا این معضل در جامعه به حداقل برسد.
جعفرزاده با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تاکید بر درون و ظرفیت داخلی دارد، اظهارداشت: قاچاق نیز مخرب حوزه تولید داخلی و نگاه به درون است.
وی با اذعان اینکه به اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان باید در جامعه توجهی ویژه شود بر لزوم ارتقای فرهنگ کار در جامعه و بین جوانان تاکید کرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآورشرد: وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان موجب هم افزایی و ایجاد بسترهای لازم برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی، توسعه و پیشرفت نظام می شود.