تحقق اقتصاد مقاومتی در سایه مبارزه با قاچاق کالا

اقتصاد پنهان- در هشتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، فتح الله حقیقی رئیس کمیسیون گفت: ورود کالاهای قاچاق از جمله آفت‌های اقتصادی است که به بنیه اقتصادی کشور ضربه می‌زند و این موضوع باید مورد توجه همگان قرار بگیرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، حقیقی به نقش پیشگیری و آگاهی بخشی در مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و افزود: بی‌شک یکی از مهمترین راهکارهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری از آن، نظارت و کنترل در امور ورود و خروج کالا و ارز است که باید به آن توجه ویژه شود.
وی با تاکید بر اینکه تشکیل بانک اطلاعاتی از الزامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز است ادامه داد: تشکیل بانک اطلاعاتی کمک بسیار خوبی بر کنترل قاچاق کالا می کند و در صورت ایجاد این بانک امکان بررسی و کنترل دقیق‌تر موارد تخلفی مهیا می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی مبدا کالای قاچاق نیست، بیان کرد: استان مرکزی به واسطه قرار داشتن در کریدور محورهای شرق به غرب و شمال به جنوب کشور از مسیرهای تردد کالای قاچاق محسوب می‌شود.
حقیقی با تاکید بر اینکه در بحث قاچاق، کار اصلی بایستی روی باندهای سازمان یافته و شبکه‌های اصلی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: البته برای خرده فروشان هم باید کار عملیاتی جهت مبارزه و آگاهی بخشی درباره کار غیرمجاز آنان انجام شود.