قاچاق کالا نظام اطلاعات اقتصادی کشور را مختل می سازد

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان گفت: قاچاق کالا نظام اطلاعات اقتصادی کشور را مختل و ضربه جبران ناپذیری بر پیکره اقتصاد وارد می سازد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «رضا قشلاقی» در مصاحبه با خبرنگاران افزود: قاچاق کالا یک معضل اجتماعی است که اکثر کشورهای جهان به نوعی از این مهم رنج می برند.

وی همچنین با بیان اینکه در کشور ایران نیز قاچاق کالا بخش های مختلف صنعتی و تولیدی کشور را تهدید می کند، اظهارداشت:  امنیت اجتماعی و اقتصادی، مهمترین عامل بستر ساز رشد و توسعه در هر جامعه است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان گفت: با هدف افزایش امنیت، شناخت و کاهش آسیب ها در هر جامعه ای نخست باید تهدیدها و پتانسیل های منطقه را شناخت و در جهت دهی درست این مهم کوشید.

وی در ادامه از کشف البسه قاچاق در رشت خبر داد و افزود: بازرسان اصناف و نماینده تعزیرات حکومتی عملکرد پوشاک فروشان شهر رشت را زیر ذره بین نظارتی خود قرار دادند.

قشلاقی اظهار داشت: این بازرسی ها که در راستای طرح های نظارتی ویژه عرضه کنند گان کالا و خدمات به صورت مستمر در حال اجراست که طی آن ضمن بازرسی از واحدهای فروش البسه تعدادی پرونده با اتهام های عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور خرید تشکیل شد.

وی همچنین از کشف یک مورد کالای قاچاق به ارزش ریالی 58 میلیون و 800 هزار ریال خبر داد و گفت: علاوه بر این یک مرغ فروش به اتهام عرضه بدون بسته بندی به پرداخت جزای نقدی و ضبط کالا محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان ادامه داد: با بازرسی از این واحد و کشف 109 کیلوگرم مرغ بدون بسته بندی و قطعه قطعه شده، پرونده ای در شعبه نخست تعزیرات حکومتی بندر انزلی مطرح و متصدی واحد مربوطه احضار شد.

وی افزود: در این زمینه پس از اخذ اظهارات و احراز تخلف، حکم به پرداخت جزای نقدی دو میلیون ریال و ضبط کالا به نفع دولت صادر شد.

قشلاقی یادآور شد: با توجه به اینکه مرغ سریع فاسد می شود باید به صورت بسته بندی با داشتن اعتبار 72 ساعته عرضه شود در حالی که برخی با منقضی شدن مهلت آن اقدام به قطعه بندی و عرضه آن می کنند که این امر تخلف محسوب می شود.