کاهش کالای قاچاق در خراسان رضوی

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش کالای قاچاق در خراسان رضوی بوده ایم.

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد ابراهیم افشاری در مراسم معرفی شهر فیروزه به عنوان شهری عاری از کالای قاچاق اظهار کرد: ملت ایران از امنیت کامل و قدرت زیادی در منطقه برخودار است و این قدرت به تمام دنیا ثابت شده است.
وی با بیان اینکه ما کشوری هستیم که از جهات مختلف با ابرقدرت ها مشکل داریم و نمی توانیم زیربار ذلت برویم و آنها تولید و صادرات ما را تحریم کرده اند، افزود: اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توانمندی های داخلی است و ایران نسبت به توانایی های خود می تواند در برابر تحریم ها مقاومت کند.
وی اظهار کرد: در سال 92 واردات کالای قاچاق رو به افزایش بوده و این کالای قاچاق به میزان 25 میلیارد دلار بود، در دولت یازدهم خوشبختانه شاهد کاهش روند کاهش کالای قاچاق در استان و کشور بوده ایم.
افشاری با اشاره به اینکه هرچه از میزان قاچاق کالا کم کنیم به همان میزان شغل ایجاد می شود، گفت: خوشبختانه روند کاهش کالای قاچاق در استان پیش بینی شده است و طرح شهر عاری از کالای قاچاق، طرح جامعی است و شهرستان فیروزه می تواند به عنوان پایلوت معرفی شود.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: قاچاق کالا در شهرستان فیروزه به کمترین میزان خود رسیده است. متاسفانه از سال 95 قاچاق کالا تمام عوامل داخلی و خارجی را پیدا کرده است و این به این معنا نیست که نتوانیم با آن مقابله کنیم.